Alparslan

Çift Başlı Kartallar

Okay Tiryakioğlu

Timaş Yayınları

%38 indirim
26,50 TL 16,43 TL
 
0/5 (0 kişi)
Şu an stoklarımızda bulunmadığı için geçici süreliğine satış dışıdır. Stoklarımıza girdiğinde sipariş verebilirsiniz.

Tarihi romanlarıyla Osmanlı sultanlarının birbirinden değerli hayat hikayelerini günümüz okuruna aktaran Okay Tiryakioğlu bu defa Selçuklu topraklarına uzanarak atalarımızın atası Alparslan’ı konuk ediyor sayfalarına. Ve serüven başlıyor!

Çağrı Bey önderliğindeki Selçuklu Devleti, Dandanakan zaferinin ardından gücüne güç katarak batıya doğru ilerlemektedir. Henüz yağız bir delikanlı olan Alparslan ise dövüş hocası olan yenilmez Korgan’dan aldığı eğitimle rüştünü ispatlayarak liderliğe doğru yükselir. Vatan aşkına sevda ateşi katan güzeller güzeli Selcen Kız’ı kaçırma planları yapılırken, devletin bütünlüğünü hırpalayan iç isyanlar da bir bir bastırılır. Ve nihayet Anadolu’nun kaderini değiştiren Malazgirt Savaşı’nın vakti gelir.

Alparslan ile Roman Diyojen’in tarihe mal olmuş bu destansı yüzleşmesine hazır olun.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2019
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 287
Barkod : 9786050804362

Katkıda Bulunanlar

Editör
M. Emin Baş

Kapak Tasarım
Ravza Kızıltuğ

Genel Yayın Yönetmeni
Emine Eroğlu

sefa kazan

Anadolu kapılarını bize açan büyük liderimiz Alparslan'ın hayatı ve kahramanlıkları bu kadar güzel anlatılırdı. Diyojen ile girdiği büyük savaştan alnının akıyla çıkmasını bilen büyük kahramanın dillere destan öyküsü.. Romanda Çaka Bey gibi yan karakterlerde çok başarılı işlenmiş..

S
Sefa Kazan  -   01.02.2017
SU