Boğulmamak İçin

George Orwell

Can Yayınları

%35 indirim
30,00 TL 19,50 TL
 
4/5 (1 kişi)
207 adet stoklarımızda

“Orwell’in ironik mizah anlayışı tazeliğini hiç yitirmiyor.  Bu, kaçırılmaması gereken bir Orwell yapıtı.”
- The Observer

Göbeğinin çapı giderek genişleyen ve evinin taksitlerini ödemekle uğraşan George Bowling kırk beş yaşında, evli ve çocuklu –ve yeni aldığı takma dişleriyle kasvetli hayatından çaresizce kurtulmak isteyen– bir sigorta pazarlamacısıdır. 1939’da patlak verecek olan savaşın gelişini; yemek kuyruklarını, askerleri, gizli polisi ve zorbalığı görerek modern zamanlardan korkmaktadır. Böylece çocukluğunun dünyasına, huzur ve sükûn dolu bir yer olarak hatırladığı köyüne sığınmaya karar verir. Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.

“Çok komik olmanın yanında hayranlık uyandıracak kadar gerçekçi... Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ü burada nüve haliyle görebiliyoruz. Hayvan Çiftliği’ni de... Hem zengin bir okuma keyfi sunan hem de iki klasiğin tohumlarını birden barındıran romanlara kolay rastlanmaz.”

- John Carey, The Sunday Times

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 256
Barkod : 9789750726491

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Suat Ertüzün

sefa kazan

kitabı elime alırken beklentim çok farklıydı. Kapak tanıtımından içimde uyanan konu kitabı okudukça kaybolup gitti. Hayvan çiftliği ve 1984 kitaplarından bulduğumu bulamadım lakin kitabın dili, mizahı Orwell'a yakışan cinsten. Keyifle okumadım ama okurken de pişman olmadım . Savaş dönemlerinde ingiltere yaşamını merak edenlere güzel bi fırsat alın okuyun . Ayrıca kitap otobiyografi tarzında yazılmış onu da eklemek istedim.

S
Sefa Kazan  -   28.09.2017
SU