sadsad x
asdasd
Cristoforo Colombo’nun Maceraları

Cristoforo Colombo’nun Maceraları

Paolo Emilio Taviani

Kırmızı Kedi Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Cenova’da bir çocuk… Günün birinde denize, açık denize ulaşmak üzere limandan ayrılan gemilerin güvertesinde olmayı hayal ediyor. Bu çocuk Cristoforo Colombo: Amerika’yı keşfeden adam. On beş yaşında denizci oldu Colombo. Ligurya, Provence ve Korsika denizlerinde dolaştı. Alize rüzgârlarını öğrendi, enlem boylam hesaplarında usta oldu, döneminin en ünlü kozmografya eserlerini okudu. O çağın insanlarının bildiği tek Okyanus’a açıldı. Hedefi basitti: Dünya yuvarlak olduğuna göre, daima batıya giderek o büyülü Doğu’ya, baharata, masal şehirlerine, altına, ipeğe ulaşabilecekti. İspanya kraliyetinden Fernando ile Isabela’nın desteğiyle yola çıktı. Yeni Topraklar’ı buldu, şimdiye kadar gördüklerine hiç benzemeyen insanlar gördü. Rengârenk papağanları, patatesi, yeşil biberi, fasulyeyi Avrupa’ya getirdi.

  Hükümdarları adına Yeni Topraklar’da koloniler kurmaya çalıştı, altın aradı. Binlerce yerli öldürdü! Defalarca Yeni Topraklar’a gitti geldi, zincire vuruldu, başından binbir macera geçti. Tartışmasız büyük bir denizciydi, bir o kadar da kötü bir sömürgeci oldu.

  İktisat tarihi profesörü Paolo Emilio Taviani ömrünü Cristoforo Colombo’nun yaşamını araştırmaya adamıştı. Cristoforo Colombo’nun Maceraları kitabında onun inanılmaz serüvenini anlatıyor. Taviani’nin kendi deyimiyle, “gerçek olayların romanı”nı yazıyor.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ekim
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13,50cm x 21,00cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 320
  Barkod : 590434

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Paolo Emilio Taviani

Please click to see profile.
Visa Mastercard Troy
Axess Bonus Maximum Paraf World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.