Damlalar Birikir Göl Olur

Burhan Cahit Özdemir

Akgün Grup Yayıncılık

%40 indirim
3,70 TL 2,22 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Gençler arasında bir kesim, ne yazık ki gaspçılık, tinercilik, adam yaralama ve öldürme başta olmak üzere bir takım fiilleri işlemektedir. İşlemektedir çünkü onlara bu fiillerin kötü olduğu öğretilmemiştir. Eğitim sistemi, aile, basın-medya, çevre bunların kötü olduğunu gençlere öğretmemiştir. Öğretmek bir yana bilhassa basın-medyanın bir kısmı ve çevre, bu fiilleri işlemeyi dolaylı olarak gençlere telkin etmektedir. Bunun neticesinde de ne yazık ki bugünkü manzara ortaya çıkmaktadır. Bu manzara insanlık duygularını yitirmemiş kişilerin içlerini burkmakta, kanatmaktadır.

Halbuki gençler insanı insan yapan duygu ve düşüncelerle yetiştirilmiş olsaydı bugünkü manzaranın tam tersi bir manzara ortaya çıkardı. Toplumda sevgi, saygı, vefa, merhamet, insan haklarına saygı, hukuka riayet, kardeşlik sevgisi gibi güzellikler ön plana geçerdi.

Damlalar Birikir Göl Olur gençler için, bilhassa lise çağındaki gençler için yazılmış bir romandır. Romanda iyi duygu ve düşüncelerle gençlik yetiştirmenin hiç de zor bir şey olmadığı ortaya konmuştur. Toplumun da böyle bir manzaraya nasıl ihtiyaç duyduğu vurgulanmaktadır.

Akıcı bir üslup ve hikaye örgüsüyle yazılmış bu romanı zevkle okuyacağınızı umuyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2006
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 84
Barkod : 9789752700307
SU