En Güzel Vedamsın

Orhan Kaya

Ateş Yayınları

%40 indirim
35,50 TL 21,30 TL
 
0/5 (0 kişi)
20 adet stoklarımızda

Şanlıurfa’ya ilk kez Hz. Ömer filmi çekimleri için gideli tam 50 yıl olmuş. Harran Kalesi’nde, “Ben buraya bir daha gelmem.” Dememin üzerinden bir ay dahi geçmeden bu kez İblis için o lafı söylediğim, kamera kurduğum ve büyük konuşmamayı öğrendiğim yerdir Şanlıurfa.
Ancak tanıştığım bütün Urfalılar, büyük konuşmaktan, büyük hayaller kurmaktan ve büyük düşünmekten hiç vazgeçmezler.
Başarılı da olurlar hani.
Sanıyorum onca yoksulluğa, onca ataerkil geleneğe ve kol bağlayan onca töreye rağmen Güneydoğunun kısır döngüsünü kırarak ortaya çıkan onca ünlü sanatçı bu enerjilerini biraz olmazı olur yapma çabaların, çokça da isota borçludurlar.
Yoksa Orhan Kaya gibi bu kısır döngünün göbeğinde olan, Suruç’ta doğan ve eğitim olanaklarının yetersizliğinden, ortaokulda Türkçeyi heceleyerek konuşan bir çocuk, bugün hepimizin yüreğine bir duygu hançeri olarak saplanan birbirinden güzel şiirler yazılabilir, ya da sinemanın rekabetçi dünyasında var olup senaristlik ve yapımcılık yapabilir miydi?
Sesiyle bizi yıllarca radyo başında tutan Orhan Kaya’nın üçüncü şiir kitabı olan En Güzel Vedamsın, bence yeni bir duygu dönemin başlangıcı olarak elinizden bırakamayacağınız bir kitap.
Umur Özlüer
Yeşilçam Kameramanı
Kalimerhaba Kültür Sanat Derrneği Kurucusu

Orhan Kaya’yı bizimle meslektaş yapan, altı yaşında (1973) tanıştığı Yılmaz Güney hayranlığı. Benim de ilk adım attığım film olan Prangasız Mahkumlar (1965) Yılmaz Güney’in kız kardeşini oynadığım filmdir. Orhan Kaya ile Marmaris’te kesişen yollarımızda genç arkadaşıma prangasız şiirler yazmaya devam etmesini diliyor, En Güzel Vedamsın adlı şiir kitabını da merakla bekliyorum.
Selma Sonat
Yeşilçam Oyuncusu
Kalimerhaba Kültür Sanat Derneği Kurucusu

Sevgili Orhan Kaya 2011 yılında senaristliğini yaptığın “Ayaz” adlı sinema filminde Alex karakterini canlandırdım. O dönemde seninle tanışmış ve 10 yıla dayanan dostluğumuzun halen devam etmesi, sanata gösterdiğin özverili çalışmanı her daim takdir ediyorum. Anne şiirini okuduğumda, annelerin insanoğlu için ne kadar kutsal varlıklar olduğunu hatırlattın bizlere. En Güzel Vedamsın şiir kitabının içindeki tüm şiirlerin yüreğinden süzülerek kaleme döküldüğünü biliyorum. Şiirin o lirik ve sihirli duygu dünyasında bir gezintiye çıkmayı sabırsızlıkla bekliyorum.
İzzet Çivril
Oyuncu
Devlet Opera Sanatçısı

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Temmuz 2021
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 192
Barkod : 9786257398251

Kategoriler

HAVA