Fareler ve İnsanlar

Of Mice And Men

John Steinbeck

Sel Yayıncılık

%32 indirim
20,00 TL 13,60 TL
 
4.5/5 (6 kişi)
3276 adet stoklarımızda

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan John Steinbeck’in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small’un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ekim 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 126
Barkod : 9789755705859

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Ayşe Ece

Kapak Tasarım
Gülay Tunç

Genel Yayın Yönetmeni
İrfan Sancı

Hazırlayan
Bilge Sancı

müthiş

Neden daha önce okumadığımı sürekli sorgulatan bir kitap. Özledikçe tekrar tekrar okuyorum.

Ö
Özge   -   30.11.2020
çok güzel

Yıllar sonra yeniden okudum, boğazım yine düğüm düğüm. Mutlaka okuyunuz.

K
Kirke  -   20.11.2020
modern klasik

okuduğunuz en iyi kitaplar listesine kesin girecektir

C
Can Kurt  -   01.09.2020
sefa kazan

Yıllardır klasik eser olarak duymama rağmen okumak hiç fırsat olmamıştı. Okumaya karar verdim ve yaklaşık bir günde bitirdim. Hikayesi düşünmenizi gerektirecek kurguya sahip. Klasiklerin verdiği havayı kitapta bulmak mümkün. Farklı yaş gruplarında farklı manalar çıkarabilecek bir eser. Bir kez olsun okumanızı tavsiye ederim.

S
Sefa Kazan  -   29.07.2017
HAVA