sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Hüseyin Ecer, 1932 yılında Malatya'nın Torpaktepe Köyü'nde doğdu. Bir çiftçi ailesinin üçüncü çocuğudur. Akçadağ Köy Enstitüsü'nde okudu. Tohma ve Sultansuyu yörelerinde köy öğretmenliği yaptı. 1961 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümünü bitirerek, Kandıra ve İstanbul'un muhtelif ortaokul ve liselerinde öğretmen ve idareci olarak çalıştı. Evli ve bir çocuk babası olan Ecer, İstanbul'da oturmaktadır.

  Hüseyin Ecer, romanlarında yıllarca ağanın zulmünde yaşamış Anadolu insanının acı yaşantılarını ve haklı mücadelelerini sergiler. O, köktendinci ve ırkçı düşünce madrabazlarının saf ve temiz yürekli halkımızın dini duygularını nasıl sömürdüklerini irdeler.

  Ecer, yeni sunmakta olduğu Yozlaşan Düzen isimli romanıyla da, milliyetçilik duygusunu, kör taassup derecesine vardıran şovenist politikacının, ayrımcı planlarla halkı nasıl gruplara ayırdığını, kendi güdümünde olan gruplarla diğer grupları nasıl tahakküm altına aldığını ve işkencelere tabi tutulan insanlarımızın dramını dile getirir.

  Yayınlanan Eserleri; Yitik Yaşantılar (Şiir), Yoksullar (Roman), Yozlaşan Düzen (Roman), Gökçe Kadın (Roman).

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Şubat 1998
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 220
  Barkod : 3990000006725

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Hüseyin Ecer

Please click to see profile.
Visa Mastercard Troy
Axess Bonus Maximum Paraf World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.