sadsad x
asdasd

Görme Pratikleri

Disiplinlerarası Görsel İletişim Çalışmaları

Özlem Gündüz Kalan

Literatürk Academia

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • 21. yüzyılda görsel iletişimin tüm dünyayı hâkimiyet altına alışına tanıklık ediyoruz. İletişim biçimleri, araçları ve içeriklerinin geçirdiği başkalaşıma adapte olmak zorunda hissediyoruz. Sokak sanatçıları devrime niyetleniyor, sosyal medyanın mütemadi akımları milyonları sürüklüyor, kolektif bir güdülenmeyle ünlüler ‘iptal’ ediliyor, kopyalamaya müsait imgeler yüzbinlerce dolara alıcı buluyor, mahallemizin bakkalı ‘içerik’ üretme derdine düşebiliyor.

  Bu bağlamlarda, edindiğimiz görme pratiklerinin hayatımızın tümünü şekillendirdiğinin ve ona anlam kazandırdığının farkındayız. Sıradan görüntülerin derinindeki anlamları keşfetmek, tüm dünyanın gözünü çevirdiği imgelerin değerini sorgulamak, görselliğin şiddetle olan bağını irdelemek, ülkelerin markalaşması, sanatın metalaşması ve benzeri konularda iletişim bilimlerinin disiplinlerarası gücü devreye giriyor.

  Bu derleme kitapta yer alan görsel iletişim ve görsel kültür analizleri yoluyla muhtelif biçimlerde izlediğimiz, tükettiğimiz veya deneyimlediğimiz görüntüleri anlamlandırmaya katkı sağlamayı amaçladık. Her birinin yeni fikirlere ve tartışmalara vesile olmasını ümit ediyoruz.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mart 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 21.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 312
  Barkod : 9786257606509

  Katkıda Bulunanlar

  Editor Adi
  Emre Vadi Balcı
  Salih Tiryaki

  Yazar Adı
  Mehmet Sarı
  Özlem Gündüz Kalan

Please click to see profile.
Visa Mastercard Troy
Axess Maximum Paraf World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.