Gülen: Haça Adanmış Ruh

Alamut'tan Pensilvanya'ya

Kolektif

Gerçek Hayat Dergisi

%25 indirim
19,00 TL 14,25 TL
 
0/5 (0 kişi)

Yarım asır önce İslam’ı tahrif ve devletin kılcal damarlarına sızmak için karanlık güçler tarafından oluşturulan ve beslenen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve elebaşı Fetullah Gülen’in sembollerle Haçlılara hizmeti, “Alamut’tan Pensilvanya’ya: Gülen: Haça Adanmış Ruh” isimli çalışmada gözler önüne seriliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün faaliyete geçtiği tarihten beri çıkarttığı yayınlar ile elebaşı Gülen’in kitap ve vaazları titizlikle incelenerek, örgütün kullandığı semboller tespit edildi. Bu topraklarda ve İslam coğrafyasında iki yüz yıldır misyonerlik faaliyeti yapanların kullandığı dil, sembol ve yöntemlerin aynısının FETÖ tarafından kullanıldığı gerçeğine ulaşıldı.

“Alamut’tan Pensilvanya’ya: Gülen: Haça Adanmış Ruh” isimli eser, FETÖ lideri Gülen’in 40 yılı aşkındır yayınlarında sergilediği resimlerin küçük bir galerisi olma özelliği taşıyor. Bu galeride 1979 yılından itibaren Gülen’in yayınlarında büyük bir önem vererek tekrar tekrar sergilediği resimler ve bu resimlerin ana kaynakları sunuluyor. Her bir resim bir ‘sızıntı’ ve başka dünyaların bir kapısı olarak görülebiliyor.

Gülen’in özenle seçip yayınlarının başköşesine yerleştirdiği her bir resim aslında kendisinin hangi kodlarla hareket ettiğini, Anadolu insanının zihinlerini hangi kodlarla devşirdiğini net bir şekilde bize anlatıyor.

Bu resim galerisinde Gülen’in yayınlarında sunduğu her bir resmin ve içine özenle yerleştirilmiş sembollerin kökenine iniliyor. Her bir resmin Hıristiyan dünyasındaki birebir karşılıkları, sembolik anlamları ve bu anlamların Hıristiyan kökenlerinin kaynakları ve örnekleri yer alıyor.

Hıristiyanlığın tüm dua ve ibadet şekillerini Gülen’in yayınlarında nasıl baş tacı ettiğine, Hıristiyanlığın tüm ana inanç esaslarının kiliselerle birebir aynı şekilde 40 yılı aşkın süredir Gülen tarafından kendi kitap, dergi ve web sitelerinde nasıl sergilediğine hayretle tanıklık ediliyor.

Galeride, Gülen’in sinsi ve planlı bir şekilde Müslümanların zihninde nasıl kiliseler inşa ettiğine, tamamen Hıristiyanlığa ait olan temel dünya görüşlerini Anadolu insanının kalbine ve zihnine yerleştirme operasyonunu nasıl yaptığına dair sayısız örnek bulunuyor.

Bu galeri, İslam âlemi ve özellikle Anadolu Müslümanı üzerinde kurgulanan derin tuzakların bir katmanını gözler önüne seriyor. Gülen’in içi zehir dolu çok katmanlı perdelerinin gerçek yüzünü deşifre ediyor.

Her bir resmin ve içindeki sembollerin Gülen’in Müslüman kisvesi altında Müslümanın zihnine kurduğu tuzakların birer şifresi olduğu görülüyor. İslam’a, vatana, millete hizmet adı altında kimlere ve neye hizmet edildiği ve arka plandaki gizemli el bu şifrelerle gün yüzüne çıkarılıyor.

Bu galeriden geçmişe doğru okuma yapıldığında bütün İslam karşıtı dünyanın Gülen’e neden böylesine sahip çıktığının kodları da ortaya çıkıyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 19,50 x 27,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 172
Barkod : 3990000032657
HAVA