Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum

I’m Thinking of Ending Things

İain Reid

Hep Kitap

%40 indirim
25,00 TL 15,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
3 iş gününde temin

Her şeyi bitirmeyi düşünüyorum. Bir kere insanın aklına geldi mi bir daha gitmiyor bu düşünce. Sürekli hatırlanıyor. Zihinde oyalanıyor. Hayata hükmediyor. Yapabileceğim pek bir şey yok. İnanın bana. Kurtulamıyorum bir türlü. İstesem de istemesem de orada. Yemek yerken. Yatakta. Uyurken. Uyandığımda. Hep orada. Her an.

Iain Reid insan psikolojisinin derinliklerinde dolanırken yalnızlığın hangi boyutlara varabileceğini yetkin bir dille anlatıyor. Oscar Ödüllü Charlie Kaufman tarafından Netflix için filme de uyarlanan Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, okuru ilk sayfadan itibaren içine alacak, şaşırtıcı sonuyla benlik, irade ve ilişkiler hakkında bir kez daha düşündürecek, gerilim dozu yüksek bir roman.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ağustos 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 184
Barkod : 9786051920092

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Begüm Kovulmaz

Harikaydı.

Gerçekten böyle bir şey çıkacağını düşünmemiştim. Kitap gayet sakin bir şekilde başlıyor. Sizi bilmem ama birinci ağızdan anlatılan olaylar beni daha çabuk içine çekiyor. İlk sayfadan genç bir kadının düşüncelerine dalmış buluyoruz kendimizi. Kadın, erkek arkadaşıyla birlikte onun ailesiyle tanışmak üzere çiftlik evine gidiyor. Yolculuk esnasında da ilişkisinde olan bitenleri gözden geçirip her şeyi bitirmeyi düşünüyor. Görünüşte hiçbir sorun yokken hem de. Biz de geçmişe dönük anılarla öğreniyoruz yaşananları. Zaten asıl sıkıntı tanışma yemeğinden sonra başlıyor. Uzun süredir böyle güzel bir gerilim okumamıştım. Beklediğimden daha iyiydi ve ne yalan söyleyeyim sonu beni şaşırttı. Bir çırpıda bitirebileceğiniz güzel bir gerilim. Türün hastalarına tavsiyemdir. Önümüzdeki ayın başında Netflix'te filmi de yayınlanacak. Bu arada kitabın baskısını da çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum.

C
Can Bezircioğlu  -   29.08.2020
SU