Hezekiel'in Mesajı

Yeni Bir Yürek, Yeni Bir Ruh

The Message Of Ezekiel

Christopher J. H. Wright

Haberci Basın Yayın

%40 indirim
18,52 TL 11,11 TL
 
0/5 (0 kişi)
5 adet stoklarımızda

“Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor dizinden büyük övgüyle söz etmeyeceğim. Bu dizi, kişisel yaşamımı ve öğretme hizmetimi büyük ölçüde zenginleştirdi.”

STUART BRISCOE

 


“Bugün, yaşadığımızgün. Bugün, Tanrı’nın sesini duymaya gereksindiğimiz gün. Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor dizisi buna harika bir olanak sağlıyor.”

ELAINE STORKEY

 


ÜLKE SAHTE TANRILARLA kaynıyor ve her tür toplumsal kötülük altında inliyordu. Kaçınılamayan gerçekleşti: Tanrı’nın, halkıyla ilgili korkunç yargısı gözler önüne serilmeye başladı. Babil’e sürgün giden Hezekiel’e RAB daha da yıkıcı, düşünülemeyecek bir yargının geleceği uyarısında bulunma görevi verdi.

 


Kutsal Kitap tarihinde İsrail’in başına en travmatik olay –Yeruşalim’in ve tapınağın yıkılması– geldiğinde, yerinden edilen halk mevcut sürgünlere katılırken, Hezekiel’in hizmeti yeni bir dönemece girdi. Tanrı’nın halkının zarar gören, parçalanan, çoğu yok olan ve morali tamamıyla bozulan bakiyesine bir tür anlam, huzur ve umut verme mücadelesine girdi.

 


Chris Wright, Hezekiel’in çeşitli düzeylerdeki değişik ve dramatik görevini bütün etkileyiciliğiyle keşfeder: Farkına varmadan göreve hazırlanması; işinin toplumsal ve siyasal arka planı; bekçilik, müjdecilik ve önderlik görevinin niteliği; Hezekiel’in görümü bağlamında kapsamlı hizmeti – İsrail’de ve ulusların arasında RAB’bin bilinmesi.
Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mart 2014
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 502
Barkod : 9786054707072

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Zeynep Çağlayandere

Kapak Tasarım
Erman Koparan

SU