Karanlık Cennet

2013 Arthur C. Clarke Ödülü

Chris Beckett

Kolektif Kitap

%35 indirim
35,00 TL 22,75 TL
3 adet stoklarımızda

Evrenin bambaşka bir köşesinde, her şeye yeniden başlamak için bir şans yakalasak, yine aynı hatalara düşer miydik? Kaçırdıkları uzay gemisiyle başka bir galaksiye giden Mehmet, Dixon ve Tommy, peşlerine düşen Yörünge Polisleri Angela ve Michael'la Dünyaya hiç benzemeyen bir gezegende mahsur kalır. Güneş'in ve dolayısıyla gün ve gündüzün olmadığı yeni evleri Karanlık Cennette, kendi Ailelerini kurar ve altı nesil sonra karmaşık bir toplum sistemi oluşturmayı başarırlar. Ailenin büyükleri göğü aydınlık bir dünyanın efsanelerini yâd ederek, kurtarılacakları günü beklerken, henüz yirmi rahimlik bir çocuk olan John Kızılfener, Cennetin kanunlarını reddedip tarihin akışını değiştirir. Ailenin geleneklerine yüz çeviren John, Karanlık'a atılıp dünyalarının ardındaki gizi keşfeder.

"Çok iyi kurgulanmış ve yazılmış olmasının ötesinde bu roman toplumsal hafıza, din ve ritüellerin sosyal organizma içindeki yerine dair etkileyici fikirlerle dolu."

- Readers Digest -

"Beckett ormanın ardındaki karanlığın dehşetini resmederken bilinmeyene dair duyduğumuz o ilkel korkuyu uyandırmayı çok iyi başarıyor." -NEVV YORK

- Times

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 15,00 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 406
Barkod : 9786055029593

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Mustafa Salih Kurt

SU