Kayıp Çocuk Arşivi

Lost Children Archive

Valeria Luiselli

Siren Yayınları

%35 indirim
40,00 TL 26,00 TL
56 adet stoklarımızda

“2019’un En İyi Kitapları”

- Time, Vulture, Entertainment Weekly, Vanity Fair

“… Luiselli hikâye anlatmakla kalmıyor, bize yeni görme biçimleri sunuyor.”

- Entertainment Weekly

New York’tan Meksika’ya uzanan bir yol... Ses envanterleri oluşturan belgeci ve belgeselci bir çift, çocuklarını da yanlarına alarak sınıra doğru seyahate çıkar. Kadın, sınırı geçtikten sonra başlarına ne geldiği belli olmayan iki kayıp göçmen kızın, adam ise Apaçilerin ruhlarının halen gezindiği topraklardaki yankıları kaydetmenin peşindedir. Issız motellerden izbe barlara savrularak kıtanın kalbine inen bu yol, geçmişin yitik seslerini de bugüne katacak ve yolcular için farklı rotalar çizecektir.

Kayıp Çocuk Arşivi doğudan batıya, Amerika’nın bir ucundan diğerin e uzanan geniş güzergâhı ele alıyor ve okurunu soluksuz bırakan sürprizleri, hakikatleri, mucizeleriyle çağın ruhunun bir dökümünü çıkarıyor. Öyle  bir arşiv ki bu, bir ailenin dağılışını, bir ilişkinin çıkmazlarını ve kardeşlik bağının kuvvetini göstermekle kalmıyor, Batı medeniyetinin dehşetengiz panoramasına ait duvarlara çarpan insanların ve insanlığın, sağ kalmak için ödediğimiz bedellerin, kayıpların ve kayıpların geride bıraktığı boşlukların belgesini, hikâyesini barındırıyor. Annelerimiz bize konuşmayı, dünya ise susmayı öğretirken, Valeria Luiselli’nin bu romanı var gücüyle haykıran, özgün sesi ve sesleriyle unutulmayacak bir kitap; son yılların belki de en değerli eserlerinden biri. “Kayıp Çocuk Arşivi Amerika’nın günahlarını anlatıyor.”

- Vulture

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2019
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 440
Barkod : 9786055903794

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Seda Ersavcı

Eşsiz bir yol hikayesi

Bu kitapta, dört kişilik bir aileyle beraber Amerika'nın bir ucundan diğerine, hiç unutamayacağınız bir yolculuğa çıkacaksınız. Sevdiğin birini kaybetmenin anlamını, hikaye anlatmanın önemini düşüneceksiniz. Valeria Luiselli, özgün, cesur ve yaratıcı bir yazar. Bundan sonra ne yazsa okurum.

Esrita   -   22.11.2019
SU