2019 KPSS Ölçme ve Program Notları Orhan Kaya
2019 KPSS Ölçme ve Program Notları Orhan Kaya 2019 KPSS Ölçme ve Program Notları Orhan Kaya
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786053298489
Boyut : 19.50x27.50
Sayfa Sayısı :160
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2018-11
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 1. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
27,69 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
20,77 TL

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Ölçme ve Değerlendirme dersi toplamda dört üniteden oluşup sınavda karşımıza 12 soru ile çıkmaktadır.Birinci ünite dersin çekirdeği denilebilir. ”Ölçmenin Temel Kavramları” ünitesinden her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Ölçme” ve “Değerlendirme” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. İkinci ünitemiz olan “Ölçmede Hata ve Ölçme Araçlarının Nitelikleri” konularından her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Güvenirlik” ve “Geçerlik” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Üçüncü ünite “Eğitimde Kullanılan Ölçme Araçları ve Değerlendirme Yaklaşımları “konularından her yıl ortalama 2-3 soru gelmektedir. Özellikle “Test Türleri” ve “Portfolyo Değerlendirme” konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Son ünitemiz “İstatistik” konusundan her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. ”Merkezi Dağılma ve Değişim Ölçüleri”,”Standart Puan ve Başarı Karşılaştırması”, ”Madde Analizi” konu başlıklarına dikkat edilmelidir.

Program;genel olarak yapılması gereken işin bölümlerini her bölümün yapılış sırasını, zamanını ve nasıl yapılacağını gösteren bir tasarıdır. Öğrenen merkezli bir eğitim anlayışının ülkede benimsenmesi ve bunu pratik olarak sınıflarda uygulama görevi siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.

Baba Zümre ders notları ile “Konuları en iyi şekilde ve açıklayıcı özet ifadelerle adaylara nasıl aktarabiliriz?” sorusuna yanıt oluşturduk. Çalışmalarımızın siz değerli öğretmen adayı arkadaşlarımıza ışık tutması dileğiyle….

Bu zorlu süreçte tüm adaylara başarılar dileriz.

Orhan Kaya

Yorumlar
Oyunuz:
21.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.