Ağaçların Gizli Yaşamı Peter Wohlleben
Ağaçların Gizli Yaşamı Peter Wohlleben Ağaçların Gizli Yaşamı Peter Wohlleben
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9786056636325
Boyut : 13.50x19.50
Sayfa Sayısı :251
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2018-07
Çeviren : Ali Sinan Çulhaoğlu
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap

Ağaçların Gizli Yaşamı

Ne Hissederler, Nasıl İletişim Kurarlar? - Sırlarla Dolu Bir Dünyada Keşifler
Etiket Fiyatı
:
32,41 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
22,69 TL

Sepete Ekle   2 günde temin

“Ağaçların acıyı hissedebildiğini, hafızaları olduğunu ve ebeveyn ağaçların çocuklarıyla birlikte yaşadığını öğrendiğinizde, artık onları sanki sıradan bir işmiş gibi devasa makinelerle kesip hayatlarını altüst edemiyorsunuz.”

Peter Wohlleben

Ağaç sosyal bir varlık mıdır? Almanya'da Der Spiegel'in çok satan kitaplar listesinin zirvesinden iki yıl boyunca inmeyip satış rekorları kıran, yayımlandığı birçok ülkede aynı ilgiyi gören bu kitaba bakılırsa sorunun yanıtı evet. Mesleğine tutkuyla bağlı olan ormancı yazar Peter Wohlleben ağaçların aralarında bir sosyal ağ oluşturduğunu kitabında gayet ikna edici biçimde izah ediyor.

Bu alanda yapılmış bilimsel araştırmalar ve kendisinin yıllara dayanan gözlemlerinden yola çıkan Wohlleben'e göre ağaçlar da tipik insan davranışları sergiliyor. Ağaç ebeveynler birlikte yaşadıkları yavrularıyla iletişim kuruyor ve onların büyümelerine destek oluyor. Bunlar yetmezmiş gibi ağaçlar birbirini yaklaşan tehlikelere karşı uyarıyor ve aralarındaki hasta veya acı çeken bireylerle gıdalarını paylaşıyor. Bu kitabı okuduktan sonra, ağaçlara ve ormanlara çok daha farklı bir gözle bakacaksınız…

Yorumlar
Oyunuz:
20.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.