Antik Anadolu'nun Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu Catherine Bas
Antik Anadolu'nun Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu Catherine Bas Antik Anadolu'nun Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu Catherine Bas
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9786055974329
Boyut : 22.00x28.00
Sayfa Sayısı :220
Basım Tarihi : 2017-09
Çeviren : Gözde Şakar
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 1. Hamur
Dili : Türkçe Fransızca İngilizce
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
80,00 TL

İndirim Oranı
:
%10

İndirimli Fiyatı
:
72,00 TL

Sepete Ekle   3 günde temin

"Antik Anadolu''nun Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu" sanatseverleri keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Sergi kitabında yerel buluntuların yanı sıra uluslararası piyasalardan ve zamanında yurt dışına götürülmüş, daha sonra yeniden Türkiye'ye geri kazandırılmış ve koleksiyonun en önemli bölümünü oluşturan sikkelerden 477 örnek yer alıyor. Antik Çağ'daki yaşamı, alışkanlıkları, inançları, günlük hayatta kullanılan ve ait oldukları dönemin yaşam biçimini ortaya koyan yaklaşık 300 adet obje de sikkelere eşlik ediyor.

Kitap, Muharrem Kayhan Koleksiyonu'ndan seçme sikkelerin yanı sıra; ‘Kozmos: Dünyanın yaradılışından Kent yaşamına', ‘Erken Dönem Sikke Basımı', ‘Hekatomnoslar Hanedanı', ‘Antikçağ'da Yunanistan ve Anadolu'da Ev, Eğitim ve Boş Zamanlar', ‘Cam Sanatı ve Muharrem Kayhan Koleksiyonu', ‘Yunan ve Roma Dönemleri Pişmiş Toprak Figürinleri', ‘Antik Çağ Anadolu Tanrıları: Çeşitlilik ve Kimlik' ve ‘Roma Dönemi Bronz Figürinleri' isimli makaleler ile okuyuculara Antik Çağ'daki yaşantının çeşitli yönlerini keşfetme imkânı sunuyor. Eser; Türkçe, İngilizce ve Fransızca olmak üzere üç dilde hazırlanmıştır.

Yorumlar
Oyunuz:
26.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.