Ayşem - %30 indirimli  - Erdoğan Şimşek - İhvan  - Kitap - Edebiyat -
Ayşem - %30 indirimli  - Erdoğan Şimşek - İhvan  - Kitap - Edebiyat - Ayşem - %30 indirimli  - Erdoğan Şimşek - İhvan  - Kitap - Edebiyat -
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9789759165222
Boyut : 13.00x21.00
Sayfa Sayısı :400
Basım Tarihi : 2015-04
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
23,50 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
16,45 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 3 Adet

2. Abdülhamid'in Japonya'ya Gönderdiği Ertuğrul Fırkateyninin Hazin Hikayesi...

Bu roman Tarihi bir olaydan; Ertuğrul Firkateyni'nin Japonya seyrine gönderilmesinden ve Ertuğrul Firkateyni Süvarisi (komutanı) Yarbay Ali Bey'in eşi Ayşe Hanım'a yazdığı sevda kokan mektuplardan esinlenerek kurgulanmıştır. Bu romanda; Yarbay Ali Bey ve eşi Ayşe Hanım'ın saman alevi olan aşk yerine, ateşi hiç sönmeyen sevdayı nasıl yakaladıklarını ve iliklerine kadar nasıl yaşadıklarını göreceksiniz.

Ertuğrul'un romanını okurken; gemi ile beraber seyre çıkacak, fırtınalarla boğuşacak, hasreti yudumlayacak, Yarbay Ali Bey'in eşi Ayşe Hanım'a yazdığı mektuplarda sevdayı hissedecek, gurbetin hüznünü yaşayacak ve onlarla birlikte gözyaşı dökeceksiniz.

Osmanlı'nın son döneminden bir kesiti görecek, kurtlar sofrasındaki post kavgasına şahit olacaksınız. Böyle zor bir dönemde bir harp gemisi olan Ertuğrul Firkateyni'nin İstanbul'dan Japonya'ya gönderilmesinin ülke tanıtımı ve propaganda açısından ne denli önemli ve denizciliğin çok zor ve fedakârlık isteyen bir meslek olduğuna şahit olacaksınız.

Yorumlar
Oyunuz:
18.04.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.