Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler - %45 indir
Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler - %45 indir Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler - %45 indir
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen A. Faruk Meyan

Özellikler
Barkod :9786055126100
Boyut : 17.00x24.00
Sayfa Sayısı :408
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2014-06
Çeviren : A. Faruk Meyan
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
35,19 TL

İndirim Oranı
:
%45

İndirimli Fiyatı
:
19,35 TL

Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi ) İmam-ı Rabbaninin (kuddisesirruh) yüksek ilmini, temiz ahlakını, eşsiz takvasını velayetteki yüksek makamlarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği, kalblerin düşünemediği marifetlerini, hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim.

Siz mesudžokuyucularıma takdim ediyorum. Kitabin aslı Farisi dil ile yazılmış olup, bazı yerleri de Arabidir. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Yani hicri binotuzyedi (M.1627) senesinde tamamlamıştır. Kitab, belagat ve fesahat bakımından çok yüksektir. İki maksadŸüzere olup, birinci maksad, İmam-ı Rabbaninin hocasi Muhammed Baki'yi (kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır.

Yorumlar
Oyunuz:
24.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.