Bir Asırlık Hüzün - %30 indirimli  - Süleyman Dama - Çav Yayıncılık
Bir Asırlık Hüzün - %30 indirimli  - Süleyman Dama - Çav Yayıncılık Bir Asırlık Hüzün - %30 indirimli  - Süleyman Dama - Çav Yayıncılık
Özellikler
Barkod :9786058459205
Boyut : 13.50x19.50
Sayfa Sayısı :224
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2015-02
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
12,87 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
9,01 TL

Mermer köşk, Anadolu'nun en batısı Kadıköy'ün Moda'sında sevdanın alevlendiği kalbin adıydı. Hayallerin umutla tomurcuklandığı ardından gözden kaybolduğu serap gibydi. Ulaşılması zor taptaze bir kız gibi maşuku için yüreğinde onlarca gizemi taşırdı. Köşkün sevdasında ahlar da vardı, gözyaşıyla eriyen yürekler de... Bazen ışıl ışıl göz kamaştırırcasına, nazar değmesin deditirdi insana; bazen de gündüzü gecesi gibi karanlıktı da onca umut yok olup giderdi yüreklerden. İmrenen gözler gibi kem gözler de mıhlanmıştı muamma köşke. Galata köprüsü biraz uzakta kalsa da adalar pusudaydı Mermer Köşk için, Moda da koca bir istanbul için. Bazen Devlet-i Aliye'nin sırları saklandı burada, bazen de ifşa edilsdi sinsice.

Rumlar, kendilerini Moda'nın sahibi gibi görseler de İngiliz kurnazlığıyla baş edemezlerdi. Onlar tohum üretmeyen bitkiyi andırırken, İngilizler nemli havayı seven mantar gibiydiler hem de zehirli olup sinsice öldürenlerden.

Helenizm bir tutkuysa Rumlar için, sömürge de İngiliz'in yaşam felsefesiydi. Helenizm fikri Rumlarla Türkleri birbirine kırdıran silahtı İngiliz'e göre; kullanılmaya değerdi.

Yegane ile Selma'nın mürebbiye Angelina'ya karşı yaşam savaşı aslında Osmanlı-İngiliz savaşının, Beşir Ağa ile Halis Ağa'nın sataşmaları da içteki çekişmenin diğer adıydı.

Yorumlar
Oyunuz:
20.08.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.