Bir Parmak Bal - %32 indirimli  - Ian McEwan - Yapı Kredi Yayınları  -
Bir Parmak Bal - %32 indirimli  - Ian McEwan - Yapı Kredi Yayınları  - Bir Parmak Bal - %32 indirimli  - Ian McEwan - Yapı Kredi Yayınları  -
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen Duygu Akın

Özellikler
Barkod :9789750827136
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :372
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2014
Çeviren : Duygu Akın
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
20,37 TL

İndirim Oranı
:
%32

İndirimli Fiyatı
:
13,85 TL

1970'ler, İngiltere. Cambridge mezunu Serena Frome, MI5'ta memur olarak işe alınır. Fakat bir süre sonra, Serena'nın edebiyat merakına güvenen patronları, onu Soğuk Savaş'ın kültürel cephesinde savaşması için görevlendirirler:
“Bir Parmak Bal” adındaki operasyonun amacı, Sovyetler Birliği ve diğer sosyalist ülkelere karşı tavır alan, geleceği parlak genç bir İngiliz yazar adayı keşfetmek, sonra da ona burs sağlayıp yükselmesini sağlamaktır. Yazar böylece farkında olmadan İngiliz istihbaratına hizmet etmiş olacaktır.
Serena Frome'un bulduğu yazarın adı Tom Haley'dir. Serena, sıradışı öykülerini okuyup etkilendiği bu genç adama gittikçe daha fazla kapılır. Bir süre sonra aralarındaki ilişki aşka dönüşünce işler Serena için karmakarışık hale gelecektir.
Yaşayan en önemli ve en çok okunan İngiliz romancılardan biri olan Ian McEwan, Bir Parmak Bal'da, hem edebiyat-siyaset ilişkisi üzerine önemli sorular soruyor hem de elden bırakılamayan bir aşk ve casusluk öyküsü anlatıyor.

Yorumlar
Oyunuz:
24.05.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.