Bulgaristan Türkleri Çocuk Edebiyatı Dönemler-Temsilciler-Türler - %25
Bulgaristan Türkleri Çocuk Edebiyatı Dönemler-Temsilciler-Türler - %25 Bulgaristan Türkleri Çocuk Edebiyatı Dönemler-Temsilciler-Türler - %25
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786059148276
Boyut : 19.50x27.50
Sayfa Sayısı :272
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2015
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
46,30 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
34,73 TL

Çocuk edebiyatı ürünlerinin anadil bilincinin geliştirilmesi ve bu suretle de kültür aktarımı noktasında yüklendiği işlev, bir dilin azınlık statüsünde varlığını sürdürdüğü topluluklarda daha da belirgin bir durumdadır.

Bulgaristan Türkleri olarak anılan Türk topluluğu, Balkanlardaki sonTürk egemenliği olan Osmanlı Devleti'nin Balkanlardan çekilmesi ile bölgede kurulan Bulgaristan Devleti bünyesinde varlığını sürdüren Türkler için kullanılmaktadır.

Bulgaristan'da gelişen Türk çocuk edebiyatını ana hatlarıyla ele alan bu çalışma, bu konuda genel çerçeveyi yansıtıcı bir nitelikte hazırlanmıştır.

Bulgaristan Türklerinin çocuk edebiyatı; şahısları, türleri, dönemleri ele alınarak daha ayrıntılı alt başlıklarda çalışılmaya uygun bir alandır. Bu çalışma daha sonra bu sahada çalışacaklar için bir giriş eseri niteliğindedir. Çalışmada söz konusu bölgenin çocuk edebiyatı kapsamında değerlendirilebilecek edebi malzemesi ortaya konulmuş; edebiyat tarihinin, temsilciler ve türler bağlamında genel sınırları çizilmiştir.

Yorumlar
Oyunuz:
21.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.