Çağdaş Toplum Kuramından Portreler - %27 indirimli  - Kolektif - İleti
Çağdaş Toplum Kuramından Portreler - %27 indirimli  - Kolektif - İleti Çağdaş Toplum Kuramından Portreler - %27 indirimli  - Kolektif - İleti
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen Barış Özkul

Özellikler
Barkod :9789750521980
Boyut : 15.00x21.50
Sayfa Sayısı :566
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2017-05
Çeviren : Barış Özkul
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
57,00 TL

İndirim Oranı
:
%27

İndirimli Fiyatı
:
41,61 TL

Çağdaş Toplum Kuramından Portreler günümüz toplum kuramının önde gelen entelektüelleri ve kuramcıları hakkında kapsamlı bir kılavuz sunuyor. Çağdaş toplum kuramındaki başat eğilimleri ele alan Anthony Elliott ve Bryan S. Turner önde gelen kuramcıların, düşünce hareketlerinin ve yorum geleneklerinin çalışmalarına yön veren temel konu ve gelenekler hakkında her biri yetkin kalemlerin elinden çıkmış ve ilk kez bu kitapta yayımlanan makalelere yer veriyorlar. 20. yüzyıl felsefesi, iktisadı, siyaseti ve sosyolojisini Marksizm ve yeni-Marksizm, yapısalcılık ve postyapısalcılık, modernite ve postmodernite, feminizm ve psikanaliz, fenomenoloji ve yorumbilim başlıkları altında inceleyen Çağdaş Toplum Kuramından Portreler Heidegger'den Adorno'ya, Derrida'dan Foucault'ya, Anthony Giddens'tan Edward Said'e çağdaş toplum kuramında iz bırakan düşünürlerin hayat öyküleri ve yapıtları hakkında derinlikli analizler sunarken kuramsal düşünceye zengin ve ufuk açıcı bir katkıda bulunuyor.

Toplumsal olgular, kültürel yapılar ve kuramsal söylemler arasındaki bağlantıları inceleyen Çağdaş Toplum Kuramından Portreler'de okur hem toplumsal - kuramsal eğilimlerin parametreleri hem de toplum eleştirisinin doğası hakkında faydalı ve öğretici bir kılavuz bulacaktır.

Yorumlar
Oyunuz:
19.08.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.