Dört Talmud Okuması - %25 indirimli  - Emmanuel Levinas - Alfa Yayınla
Dört Talmud Okuması - %25 indirimli  - Emmanuel Levinas - Alfa Yayınla Dört Talmud Okuması - %25 indirimli  - Emmanuel Levinas - Alfa Yayınla
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen E. Burak Şaman

Özellikler
Barkod :9786051714073
Boyut : 12.00x20.00
Sayfa Sayısı :200
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2017-02
Çeviren : E. Burak Şaman
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
18,52 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
13,89 TL

Sepete Ekle   10 günde temin

İsrail'in sözlü geleneğinin yazıya geçirilmiş hali olan Talmud, Yahudiliği kabul eden Yahudilerin gündelik ve ritüel hayatlarını olduğu kadar düşüncelerini de düzenler. Talmud'un bilgeliği ve amacı evrenseldir. Levinas'ın bu kitapta yaptığı tefsirin amacı, İsrail'in ulusal tarihi denilen şeyden alınan verilerin Yahudileri içine kapattığı bariz tikelcilikten evrensel bir bakış çıkarmak ve Talmudistlerinin uzun zamandan beri unuttukları felsefi problemlere geri dönebilmektir. Etiğin ve dinin özünün sorgulanması amacıyla anlamın derinliklerini arama çalışmasıdır.

Dört Talmud Okuması, Dünya Yahudi Kongresi Fransa kolunun düzenlediği Yahudi Entelektüelleri Kolokyumu'nda 1963'ten 1966'ya kadar verilen konferansların metninden oluşmaktadır.

Bu Talmud okumaları, Levinas'ın Yahudi entelektüellerine verdiği “derslerin” derlemesidir. Levinas burada geleneksel Yahudi tarzı bir metin okumasının birkaç örneğini sunuyor. Levinas'ın bu kitabı yazması için şüphesiz ki bir halkın yaşamından yüzyıllar, bir insanın hayatından da yıllar geçmesi gerekmişti.

- Le Nouvel Observateur, 1968

Yorumlar
Oyunuz:
15.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.