Et'in Kitabı (Ciltli) Cüneyt Asan
Et'in Kitabı (Ciltli) Cüneyt Asan Et'in Kitabı (Ciltli) Cüneyt Asan
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9786059708425
Boyut : 23.00x26.00
Sayfa Sayısı :224
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2017-11
Kapak Türü : Ciltli
Kağıt Türü : Kuşe
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
50,00 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
35,00 TL

Günaydın Et'in Kurucusu Cüneyt Asan'dan Et'in Kitabı

Mesleği kasap... Kendini böyle tanımlıyor, sonra işletmeci, işadamı, yaratıcı, eğitimci...

Verdiği sözü tutmayı her zaman önemsedi, önemsiyor. Bu mesleğe adım attığı günden itibaren sektörde hep yenilik ve farklılıkları takip etti, ediyor. Eğitime büyük önem verdi, veriyor.

Kendi etini kendisi için üreten ilk markayı; uzun yıllardır en iyi restoran seçmelerinde her zaman ilk sıralarda yer alan Günaydın'ı yarattı.

Ette bir dünya markası: Günaydın

En önemli ilkesi, gittiği her yerde var olduğunu hissettirmek. Kendini bulabilen, yol çizebilen ve o yoldan yürüyen, en çok da inat eden bir karakter.

Şans ve tesadüfe değil emeğe, akla ve bilime inanıyor. İnsanın inandıklarının ve hayallerin peşinden koşması gerektiğine de...
Cüneyt Asan, "Çalışacaksın, uğraşacaksın, emek vereceksin, üreteceksin ve önce kendine, çevrene sonra ülkene ve dünyaya faydalı olacaksın" diyerek, sadece gençlere değil bütün insanlığa önemli bir hayat dersi veriyor: "Mesleğinizi aşkla yaptığınız zaman ilk aşamadan son aşamaya kadar bu tüketiciye aşkla, sevdayla geri döner. Ben işimi sanatla yaptım, yemeği misafirlere aşkla sundum hep. Emeğin hakka dönüşmesidir benim hikâyem. O kadar sevdim ki ben bu işi, olması gerekiyordu. Çabanın karşılığı mutlaka gelir. Aksi işin doğasına aykırı. Çok istiyorsan asla vazgeçmeyeceksin. Elde edince de kıymetini bileceksin..."

Katıksız bir başarı öyküsü

10 yaşında zorunluluktan girdiği kasap dükkanından yıllar sonra “Etin Profesörü” olarak çıkan Cüneyt Asan, "Dünyaya bunun için gönderildiğime inanıyorum. Kasaplığı bu yüzden asla sadece bir iş olarak görmedim," diyor.

Türkiye'de etle ilgili tabuların tamamını yıkan Asan, bugün ülkemizde etle uğraşan marka olmuş neredeyse herkesin öğretmeni.

Karaf Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan eser, onun mücadele ve hep çalışmakla geçen hayatından hareketle etin öyküsünü anlatıyor.

Et hakkında her şeyi bir de "Etin Profesörü"nden dinleyin...

Yorumlar
Oyunuz:
12.12.2018
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.