Hoşana'nın Son Sözü - %25 indirimli  - Ahmet Abakay - Büyülüdağ Yayınl
Hoşana'nın Son Sözü - %25 indirimli  - Ahmet Abakay - Büyülüdağ Yayınl Hoşana'nın Son Sözü - %25 indirimli  - Ahmet Abakay - Büyülüdağ Yayınl
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Editör Aslı Sezer

Özellikler
Barkod :9786056217166
Boyut : 13.50x19.50
Sayfa Sayısı :328
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013-10
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
18,52 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
13,89 TL

Bu kitap, Annem Hoşana'nın seksen iki yol boyunca içinde sakladığı sırrı ile ilgili.

Bebekliğinden beri Alevi kültürü ile yetişmiş bir insan, bir kadın, Ermeni kökenli olduğunu, seksen iyi yol boyunca ailesinden, çocukalrından, torunlarından, yaşadığı çevreden saklayabilir mi?

Bir köy, seksen iyi yol ve devamında bugün, susar mı?

Hoşana bu sırrı seksen iki yıl içinde sakladı. Nasıl olduysa o gün en küçük oğluna, bana bu gerçeği anlattı. Ertesi gün bir kaza sonucu bilincini kaybetti ve ardından öldü.

Hoşana'nın bu sırrını, yaşamından bazı kesitleri bu kağıda dökerken, kendi çocukluğuma, gençlik yıllarıma uzanma gereği duydum.

Bu anıları yazarken, insanı, "hangi sosyal ve siyasal koşullar sağcı ya da solcu yapar"a da yanıt aradım.

Yaklaşık elli yılın benim yaşamıma yansıyan politik anılarının bazı önemli kesitlerini bu kitapta sergiledim. Bu anılar, aynı zamanda, Türkiye'nin siyasal yaşamının da yan yansımalarıydı.

Bu kitabın yazarı Erzincan Lisesinde Hüseyin Cevahir'in yakın arkadaşı oldu.

Üniversite'de Abdullah Öcalan, karısı Kesire, halen PKK üst yöneticisi ve kurucularından Ali Haydar Kaytan ve Haki Karer'in yakın arkadaşı oldu.

Yine Derin Devletin simgesi Mehmet Ağar ile Mülkiye'den okul arkadaşı oldu.

Aradan geçen bunca yıl sonra farklı siyasal görüşleri benimseyen üniversite arkadaşlarımın kimi derin devlette, kimi dağda, Kandil'de, İmralı'da, kimi de öldürüldü.

Ancak bu kitabın yazarının gerçek politik arkadaşları, yoldaşları Behice Boran, Nihat Sargın, Sadum Aren, Aziz Nesin gibi insanlar oldu.

Bi kitapta, Hoşana'dan yola çıkılarak, söz konusu dönemlere ve kişilere ilişkin anılara minik kesitler halinde yer verildi.

Yorumlar
Oyunuz:
25.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.