Kuşadası Körfezi Kıyı Alanları Kullanımı ve Sorunları Cengiz Kahraman
Kuşadası Körfezi Kıyı Alanları Kullanımı ve Sorunları Cengiz Kahraman Kuşadası Körfezi Kıyı Alanları Kullanımı ve Sorunları Cengiz Kahraman
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786059273916
Boyut : 16.50x24.00
Sayfa Sayısı :432
Basım Tarihi : 2018-02
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 1. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
55,56 TL

İndirim Oranı
:
%27

İndirimli Fiyatı
:
40,56 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 1 Adet

Ülkemiz, 8333 km'lik kıyı uzunluğu ile dünyada önemli kıyı alanlarına sahip ülkelerden biridir. Kıyı alanlarının, beşeri ve ekonomik hayata sunduğu olanaklar, kara ve deniz olmak üzere sahip olduğu çift yönlü ekosistem ile bunlardan faydalanma özelliği, beraberinde nüfus baskısını getirmiş, doğal ortam beşeri tahribata karşı açık hale gelmiştir.

Kıyı alanlarının bilimsel araştırmaların ışığında planlaması ve kullanımı, doğal ve beşeri tahribatı önlemek bakımından zorunluluk arz etmektedir. Bu çalışmada; Kuşadası Körfezi'nin kuzeyindeki Doğanbey Burnu ile güneydeki Dil Burnu arasında kalan kıyı kesimi ve kıyı etki sahasının fiziki coğrafya özelliklerini incelemek; yerleşme, nüfus, tarım, turizm, ulaşım, sanayi vb. beşeri özelliklerini ve ekonomik kullanımlarını ortaya koymak; yanlış kullanımlardan kaynaklanan sorunları belirlemek ve bu sorunlara uygulanabilir çözüm önerileri getirmek hedeflenmiştir.

Yorumlar
Oyunuz:
26.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.