Makalat Konuşmalar - %30 indirimli  - Şems-i Tebrizi - Ataç Yayınları
Makalat Konuşmalar - %30 indirimli  - Şems-i Tebrizi - Ataç Yayınları Makalat Konuşmalar - %30 indirimli  - Şems-i Tebrizi - Ataç Yayınları
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9789756205310
Boyut : 11.50x16.50
Sayfa Sayısı :528
Basım Tarihi : 2014-12
Çeviren : Mehmet Nuri Gençosman
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
14,00 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
9,80 TL

Makalat kitabı, Şems-i Tebrizi'nin bazı meclislerdeki sohbetleri sırasında, Mevlana ile konuşurken aralarında geçen bahislerin, müritler ve inkarcılar tarafından sorulan sorulara verdiği cevapların derlenmesiyle oluşmuştur. Eser aynı zamanda, Mevlana'nın özel yaşantısını, onun hayat hikâyesini kapsayan birçok gizli hatıraları da bizim istifademize sunmaktadır.

Mevlana'nın, Şems-i Tebrizi ile nasıl buluştuğunu anlatan ve o buluşmanın efsaneleşmiş yönlerini, iyi bilinemeyen, sebepleri anlaşılamayan taraflarını aydınlatmak gayreti gösteren çok sayıda eski ve yeni menakıb yazarları, bu hikayeleri ancak romantik bir kılıkta uzun uzadıya nakletmeye özenmişlerdir. Makalat kitabı bu gizli kalmış konular üzerindeki perdeyi kaldırdığı gibi, Mevlana'nın, Şems'e nasıl tabi olduğuna da bir dereceye kadar ışık tutmakta ve açıklık getirmektedir.

Kitap, herkesçe bilinen halin aksine olarak Şems-i Tebrizi'nin çok keskin görüşlü bir bilgin ve bir hakikat aşığı, mürşitlik mertebesine ermiş arif bir yol gösterici olduğunu öğretmektedir. İşte sadece bu nokta bile eserin önemini belirtmeye yeter.

Yorumlar
Oyunuz:
24.05.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.