Melamet İki Aylık Edebiyat Sanat ve Düşünce Dergisi Sayı: 5 Kasım-Aral
Melamet İki Aylık Edebiyat Sanat ve Düşünce Dergisi Sayı: 5 Kasım-Aral Melamet İki Aylık Edebiyat Sanat ve Düşünce Dergisi Sayı: 5 Kasım-Aral
Kategoriler
Özellikler
Barkod :3990000029106
Boyut : 19.00x27.00
Sayfa Sayısı :137
Basım Tarihi : 2015-11
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Dergi
Dergi
Etiket Fiyatı
:
9,90 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
7,43 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 1 Adet

“Siyaset şimdi ne yapmalı?”

Edebiyat, sanat, düşünce dergisi Melamet, beşinci sayısında siyasete odaklanıyor. Dosya çerçevesinde Celal Fedai, Enver Gülşen, Hakkı Özdemir ve Yavuz Altınışık'ın gerçekleştirdiği Melamet Konuşmaları ile Bünyamin Bezci'yle yapılmış bir söyleşi var. Başlığı, “Müslümanlar İslam medeniyetini sadece kendilerine ait görmezler.” Dosya konusundaki yazılar ise; Celal Fedai, Hüseyin Karaca, Prof. Dr. Bilal Sambur, Ali K. Metin, Enver Gülşen, Abdürrahim Karadeniz, Şemsettin Şeker, Selvet Çetin, Mustafa Baki Efe, İhsan Yıldırım ve Ufuk Coşkun imzalarını taşıyor. Derginin siyaset dosyası, Bengül Güngörmez ile yapılan soruşturmayla bitiyor.

Melamet'in şiir sayfalarında; Hıdır Toraman, Hüseyin Karaca, Hasan Hüseyin Çağıran, Murat Saldıray, Veysel Karani Tur, Yahya Kurtkaya, Mustafa Baki Efe, Abdurrahman Şenel, Metin Erol, Abdullah Mahvî ve Celâl Fedai var. Ayrıca Bünyamin Kasap tercümesiyle Ezra Pound'dan ve Burcu Çılgı tercümesiyle de Alfred de Wigny'den birer şiir var.

Bu sayının öykücüleri ise; Kamil Yıldız, Mevlana İdris, Ali Işık, Ahmed Sadreddin Öztürk ve Arzu Şahin. Kadir Turgut Mustafa Mestûr'dan, Merve Kelebek ise Simîn Danişver'den birer öykü çevirisiyle Melamet'te yer alıyor.

Dergideki diğer imzalar şöyle: Cemil Caca Arslan, Atıf Eren, Akif Kemal Koç, Enver Gülşen ve Ayşe Şasa'nın Günlükleri'ndeki emeğiyle Abdurrahman Badeci.

Yorumlar
Oyunuz:
16.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.