Milyarderin Sirkesi Dünyanın En Pahalı Şarap Şişesinin Gizemi - %25 in
Milyarderin Sirkesi Dünyanın En Pahalı Şarap Şişesinin Gizemi - %25 in Milyarderin Sirkesi Dünyanın En Pahalı Şarap Şişesinin Gizemi - %25 in
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9786058720305
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :296
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013-01
Çeviren : Tanju Anapa
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
18,52 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
13,89 TL

Biraz dedektif hikâyesi, biraz tarih, şarabın meyvesiyle ilgilenmeyenler için bile çekici bir kitap bu... Nadide bir gerçek Lafite kadar leziz.” – Business Week

“Milyarderin Sirkesi” sözüm ona Thomas Jefferson'a ait olan ve müzayedede 156.000 dolara satılan, bir 1787 Château Lafite Bordeaux'nun gerçek hikâyesini ve hayatları bu olayla kesişen eksantrik tipleri anlatıyor. Bu şişe iki yüzyıldır Paris'teki bir mahzende gömülü müydü gerçekten? Yıllarca gizli bir Nazi sığınağında saklı kalmış olabilir miydi? Yoksa şeytani zekâya sahip sahtekâr bir sanatçının deposundan mı gelmişti? Yazar Benjamin Wallace gizemi aydınlatırken, okuru ilgi çekici bir oyuncular galerisiyle tanıştırıyor. İşine bisikletle giden ve şaraplardan kadınmış gibi söz eden İngiliz müzayedeciden; şişeyi keşfeden saplantılı koleksiyoncuya kadar, birçok sıra dışı tip var bu galeride. “Milyarder'in Sirkesi”, Hitler'in Günlükleri'nden bu yana, yaşanmış yaşanabilecek en incelikli, en ayrıntılı dolandırıcılığın başarıyla anlatılmış, meraklı, heyecanlı ve garip hikâyesi.

“Tam Hollwood'a göre... Küf kokulu Avrupa mahzenlerinde, Jefferson döneminin Fransa'sında, Monticello'da, oymacı dükkânlarında, nükleer fizik laboratuarında, rakip müzayede salonlarında ve Jefferson şişelerini keşfeden efsanevi karanlık Alman'ın yönettiği günlerce süren tadımlar arasında rüzgâr gibi esiyor.”

– USA Today

“Şarap umurunuzda olmasa bile büyüleyici bir hikâye bu.”

– Wall Street Journal

“Kendi türünü aşan ender kitaplardan biri... Ustalıkla anlatılmış... Koleksiyoncuların dünyasını konu etse de, aynı zamanda açgözlülüğün ve kendi arzularına uydurabilmek için tamahkârlığın gerçeği nasıl çarpıtabileceğinin hikâyesi.”

– New York Times

“Zekâyla, şevkle yazan ve okuru sabit fikirli antika tiplerle dolu bir alt kültürün içine çekmeyi başaran Benjamin Wallace'ın ustalıkla işlediği, sürükleyici bir hikâye.”

– The Economist

“İnsanı olduğu yere mıhlayan, bir şarap tarihi, şarap sırrı ve dahası...”

– Food & Wine

GQ, Washington Post, Food & Wine ve yayın yönetmenliğini yaptığı Philadelphia'ya yazı yazan Benjamin Wallace, Brooklyn'de yaşamaktadır.

Yorumlar
Oyunuz:
18.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.