Paris'te FLN Militanıydı Babam 58 ya da 59 Yılıydı - %40 indirimli  -
Paris'te FLN Militanıydı Babam 58 ya da 59 Yılıydı - %40 indirimli  - Paris'te FLN Militanıydı Babam 58 ya da 59 Yılıydı - %40 indirimli  -
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen Ümit Moran Altan

Özellikler
Barkod :9789756178713
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :168
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2016-12
Çeviren : Ümit Moran Altan
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
12,96 TL

İndirim Oranı
:
%40

İndirimli Fiyatı
:
7,78 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 11 Adet

Bir gece, çocuklara hikâyeler anlatıldığı saatlerde mavi bir naylon torbadan usulca çıkardığı sararmış kağıdı oğlu Said'e uzatır Mohamed Mahrane. Küçük bir çocuk olan Said, o gece babasının geçmişini ve Cezayir Savaşı sırasında yaşananları böyle keşfeder. Cezayir Savaşı, Ulusal Kurtuluş Cephesi'nin 2. Cephesi gölgesinde Paris'ten yönetilen bir savaştır.

O andan itibaren babasının hikayesini en ufak ayrıntısına kadar öğrenme isteğiyle yanıp tutuşur. Ama babasının çok az vakti vardır. Ansızın yitip gitmeden önce; Kabiliyelilerin Paris'in 3. Bölge kafelerindeki gizli görevlerini, Paris'in çatılarındaki firarını ve peşine düşen polisleri anlatacak kadar bir zamanı olmuştur.

Said Mahrane, silahların konuştuğu o yıllardan elli yıl sonra, yok olup gitmiş bir geçmişin ipuçlarını toparlamak için son derece kişisel bir araştırmaya girişiyor. Paris'le Cezayir kenti arasında, o dönemin son tanıklarının anılarını derliyor. Cezayir Savaşı yılları Paris'inin boğucu ortamındaki gencecik babasının ve Ulusal Kurtuluş Cephesi'nin şiddet yüklü, gündelik yeraltı faaliyetlerinin görüntülerini yeniden oluşturuyor.

Cezayir Savaşı'nın pek bilinmeyen yüzü üzerine yazılmış kişisel ve etkileyici bir anlatı...

Yorumlar
Oyunuz:
22.08.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.