Sabit Mukanov Romanlarında Diyalog Kullanımı Rita Sultangaliyeva
Sabit Mukanov Romanlarında Diyalog Kullanımı Rita Sultangaliyeva Sabit Mukanov Romanlarında Diyalog Kullanımı Rita Sultangaliyeva
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786059148139
Boyut : 13.50x21.50
Sayfa Sayısı :238
Basım Tarihi : 2015-10
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
24,07 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
18,05 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 2 Adet

Araştırma çalışması, eserleriyle Kazak edebiyatına büyük katkıda bulunan, başarılı yazar Sabit Mukanov'un diyalog kullanımındaki farklı yanını, yazarlık ustalığının önemli bir tarafını ortaya koymayı amaçlamaktadır.

Çalışmada diyaloglar, ruh dünyasını derin bir şekilde inceleyen ve her yönüyle ortaya koyan bir araç olarak araştırılmıştır. Bu araştırmalarda, yazarın kahramanlarını tasvir etme, karakterlerini yansıtma aşamasındaki diyalog kullanım biçimleri gösterilmiştir. S. Mukanov'un romanlarındaki diyaloglar, mana, yapı ve işlev bakımından incelenmiş, kullanılan türleri bir araya getirilmiştir. Diyalogların taşıdıkları anlam farklılıkları, her yönden aktarılmaya çalışılmıştır.

Bu çalışma, üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, öğretim üyeleri tarafından edebiyat tarihi ile nazariyeleri, edebi çalışma süreci, edebi eser incelemeleriyle ilgili özel ve seminer derslerde öğretici kaynak olarak kullanılabilir. Bunun yanısıra edebiyat severlere ve genel okuyucuya da hitap etmektedir.

Yorumlar
Oyunuz:
21.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.