Siempre Havana - %25 indirimli  - Aslı Pelit - Affectum Libris  - Kita
Siempre Havana - %25 indirimli  - Aslı Pelit - Affectum Libris  - Kita Siempre Havana - %25 indirimli  - Aslı Pelit - Affectum Libris  - Kita
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786058655720
Boyut : 15.00x21.00
Sayfa Sayısı :176
Basım Tarihi : 2013-06
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
17,00 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
12,75 TL

Küba'ya yaptığı geziler sırasında bu ülkenin kültür ve tarihinden etkilenen gazeteci Aslı Pelit,yüksek lisansını Havana Üniversitesinde Latin Amerika'da Sosyal ve Ekonomik Gelişme üzerine yapmıştır.
Latin Amerika'nın bu devrimci adasının insanlarına okuyucuyu yaklaştıran ve onların gözünden bakmalarını sağlayan bu kitap, Pelit'in bu ülkede yaşadığı izlenimleri, doğası, tarihi, sosyo ekonomik durumu ve günlük yaşam aktarımlarından oluşmaktadır.
Havana pek çok şey demek. Bunu anlamak için, beş yıl orada yaşayan ve bu kenti çok seven Aslı Pelit'in yazdıklarını okumak gerek.Çünkü Havana'nın görece kısa ama olağanüstü hareketli tarihi kolay anlatılır gibi değil.
Ambargoyla birlikte "özel mutfak"larını yaratan Kübalı kadınlar…Günde bir litre sütünü mutlaka içen çocuklar…Miami'ye kaçmış ve "O" ölünce ülkeye dönecek olan Kübalılar…400 yılın muhteşem mimari mirası ve birkaç kadeh mojito ve puro bu şehir…

Bu satırları yazarken kulağıma artık müzik gibi gelen komşularımın hiç bitmeyen domino partisinden, Eusebio Leal'in restore ettiği eski Havana'dan, Sovyetler Birliği'nin etkisinden, Los Van Van'ın ritimlerinden bahsederek sizleri "evim" olarak kabul ettiğim bu mini metropol ile tanıştıracağım. Gerek kültürü ve sanatı, gerek tarihi ve mimarisi, gerek emperyalizme boyun eğmeyen başkanı ile Küba çok özel bir ülke benim için.Siz de bu kitapla Küba'nın ve Havana'nın büyüsüne kapılacaksınız!
İyi Yolculuklar

Aslı Pelit

Yorumlar
Oyunuz:
21.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.