Siyaset - Tarikat Gölgesinde Din ve Kadın - %25 indirimli  - Şahin Fil
Siyaset - Tarikat Gölgesinde Din ve Kadın - %25 indirimli  - Şahin Fil Siyaset - Tarikat Gölgesinde Din ve Kadın - %25 indirimli  - Şahin Fil
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9789757227984
Boyut : 13.50x19.50
Sayfa Sayısı :280
Basım Tarihi : 2015-08
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
18,52 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
13,89 TL

Şahin Filiz'in “Siyaset-Tarikat Gölgesinde Din ve Kadın” adlı yapıtı, Din üzerinden tarikat ideolojisiyle kurulan siyasetin başta Yüce dinimiz olmak üzere İslam'ı ve Türk kadınını kötüye kullanma yöntemlerini ve çarpıtılan temel kavramları ele almaktadır.

Din ve kadının istismarını, tarih, toplum, gelenek ve uygarlığı çarpıtarak nasıl devreye soktuklarını öğrenmek için Şahin Filiz'in bu yapıtını hangi görüşten olursa olsun her Türk yurttaşının mutlaka okumasını salık veriyorum. Bu konuda bir düzine makaleden oluşan yapıt, ele aldığı tarihsel tartışma konularının bugünkü tartışmalara kaynaklık ettiğini ustalıkla sergiliyor.

- Emin Çölaşan

Şahin Filiz, kadının örtünmesine yönelik dayatmalara gerçekçi açıdan, tarihsel ve güncel verilerle yaklaşıyor. Herkesin “görüş sahibi” olduğu bu konuda en çok gereksinim duyduğumuz şey, bu tür çalışmalar. Filiz, öteki inançların yaklaşımlarını da dikkate alarak hazırladığı bu kitabında, akılcı bir insanın kafasında çengellenen bütün sorulara yanıt veriyor. Türkiye, böylesi çalışmaları oldukça sorunu aşacak.

- Mustafa Balbay

Yorumlar
Oyunuz:
24.03.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.