Sonbahar Ülkesi - %27 indirimli  - Ray Bradbury - İthaki Yayınları  -
Sonbahar Ülkesi - %27 indirimli  - Ray Bradbury - İthaki Yayınları  - Sonbahar Ülkesi - %27 indirimli  - Ray Bradbury - İthaki Yayınları  -
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen Mehmet Moralı

Özellikler
Barkod :9786053754367
Boyut : 11.00x18.00
Sayfa Sayısı :416
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2015-01
Çeviren : Mehmet Moralı
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
27,78 TL

İndirim Oranı
:
%27

İndirimli Fiyatı
:
20,28 TL

“Ama ölüm nedir? Başka bir oda mı? Mavi bir oda, yeşil bir oda, şimdiye kadarki bütün odalardan daha büyük bir oda! Ama anahtarı nerede?”

Bu kitaptaki öyküler ya ölümle başlıyor ya da ölümle bitiyor.

Ray Bradbury, korkunun, içimizdeki karanlığın, yıllarca birlikte yaşadığımız ama henüz farkına varmadığımız arzuların ve bunların davet ettiği dehşetlerin, “hepimizin bağrındaki cinayet”in, saflığın ve şeytaniliğin birlikte nefes alan öykülerini anlatıyor bize. Haritasını hep yanımızda taşısak da ziyaretimizi sürekli ertelediğimiz bir ülkeyi, sonbahar ülkesini anlatıyor. Mehmet Moralı'nın Türkçeye çevirdiğiSonbahar Ülkesi, ölüm hakkında okunabilecek en hayati kitaplardan biri.

Fantazi, korku ve bilimkurgu edebiyatına damga vuran yazarlardan biri olan Ray Bradbury, 1920'de doğdu. Uzun yaşamınaFahrenheit 451gibi bir distopyanın yanında sayısız öykü sığdırdı. Tüm hayatını kitaplara ve yazmaya adayan Amerikalı yazar, 5 Haziran 2012'de öldüğünde, arkasındaMars Yıllıkları,Resimli AdamveSonbahar Ülkesigibi başucu kitabı olmaya aday birçok unutulmaz eser bıraktı. Stephen King ve Neil Gaiman gibi ustalar ondan ilham aldı. Uygarlığa yön veren toplumsal meseleler ile modern insanın bireysel sorunlarını bir arada işleyebilmesi ve insanın ruhunu donduran öyküleri eşsiz bir sıcaklıkla kaleme alması, Bradbury'nin en önemli özelliği oldu.

Yorumlar
Oyunuz:
19.04.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.