Süper Zeka Nick Bostrom
Süper Zeka Nick Bostrom Süper Zeka Nick Bostrom
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar

Çevirmen Ferit Burak Aydar

Özellikler
Barkod :9786052116784
Boyut : 16.50x24.00
Sayfa Sayısı :392
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2019-01
Çeviren : Ferit Burak Aydar
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
31,48 TL

İndirim Oranı
:
%30

İndirimli Fiyatı
:
22,04 TL

Sepete Ekle   Stokla Sınırlı: 25 Adet

Diğer hayvanların güçlü kasları ve pençeleri var, bizimse daha akıllı beyinlerimiz. Genel zeka bakımından sahip olduğumuz mütevazı üstünlük sayesinde dil, teknoloji ve karmaşık bir toplumsal örgütlenme geliştirmeyi başardık. Bu üstünlük, her kuşağın öncekilerin başarılarına yenilerini eklemesiyle zaman içinde daha da ilerledi. Bir gün insan beynini aşan makine beyinler yaratmayı başarırsak, o zaman bu yeni süper zeka çok güçlü hale gelebilir. Nasıl ki şu an gorillerin kaderi biz insanlara bağımlıysa, bizim türümüzün kaderi de makine süper zekâsının eylemlerine bağlı olabilir. Ancak bizim de bir üstünlüğümüz var: yapay zekayı insanlar yaratacak. İnsani değerleri koruyacak bir tür süper zeka yaratabiliriz. Bunu yapmak için kesinlikle güçlü bir nedenimiz olacaktır.

Nick Bostrom, süper zeka olasılığının sunduğu zorluğu ve buna en iyi şekilde nasıl yanıt verebileceğimizi anlamaya çalışıyor. İnsanlığın geçmişten bu yana karşılaştığı en büyük zorluk budur demek yanlış olmaz. Bu işi başaralım ya da başaramayalım, muhtemelen karşılaşıp karşılaşacağımız son zorluk olacak.

Zekanın doğasını detaylıca inceleyen bu kitap, doğal ve yapay zekânın içeriğini ve sınırlarını kapsamlı bir şekilde sunuyor. Gelecek belki doğal, belki de yapay zekânın elinde olacak ama kesin olan bir şey varsa, zeka evrendeki varlığını sürdürecek.

“Bu kitabı hararetle öneriyorum.”

-Bill Gates

Yorumlar
Oyunuz:
26.05.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.