Terbiyesizliğin Teorisi - %25 indirimli  - Roland Girtler - Kale Yayın
Terbiyesizliğin Teorisi - %25 indirimli  - Roland Girtler - Kale Yayın Terbiyesizliğin Teorisi - %25 indirimli  - Roland Girtler - Kale Yayın
Kategoriler
Katkıda Bulunanlar
Özellikler
Barkod :9789944903011
Boyut : 13.50x21.00
Sayfa Sayısı :232
Basım Tarihi : 2006-02
Çeviren : Medeni Beyaztaş
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap
Etiket Fiyatı
:
11,11 TL

İndirim Oranı
:
%25

İndirimli Fiyatı
:
8,33 TL

Bu kitap, kenar gruplar ya da kenar kültürler içinde çoğu zaman cüretkar davranışlarda işbirliği yapan insanları ele almaktadır. Bu cüretkar işler, ‘sıradan vatandaş' tarafından, cürüm, ayıp, aşağılık telakki edilen ve genel olarak ‘terbiyesiz davranışlar' olarak hissedilip nitelendirilen davranışlardır. ‘Terbiyesiz davranışlar', kaçakçılar ve yabanlılar gibi grupların resmi kanunlara ters düşen faaliyetlerinden, şehir serserilerinin, yeni dinsel oluşumların mensuplarının ve futbol taraftarlarının sürdürdüğü yaşam tarzlarına kadar uzanmaktadır.

Bu kitapta işte ‘muteber toplumun' dışında kalan ve kendi bünyesinde terbiyesizlik üreten ve geliştiren grupları ele alacağım. Fakat grup kavramını oldukça geniş bir manada kullanacağım. Grup, kendilerine özgü bir dili, ritüelleri ve semboller sistemi bulunan, özgün kıyafetler giyinen, ortak menfaatleri olan ve hayatı idame etmekte müşterek stratejiler geliştiren insanlar kümesidir.

Yorumlar
Oyunuz:
26.06.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.