Themis KPSS - İdari Hakimlik ve Diğer Kamu Sınavlarına Yönelik Vergi H
Themis KPSS - İdari Hakimlik ve Diğer Kamu Sınavlarına Yönelik Vergi H Themis KPSS - İdari Hakimlik ve Diğer Kamu Sınavlarına Yönelik Vergi H
Kategoriler
Özellikler
Barkod :9786059637671
Boyut : 23.50x16.50
Sayfa Sayısı :312
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2018-05
Kapak Türü : Ciltli
Kağıt Türü : 1. Hamur
Dili : Türkçe
Format : Kitap
Kitap

Themis KPSS - İdari Hakimlik ve Diğer Kamu Sınavlarına Yönelik Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi (Ciltli)

Son Değişikliklerle Şematikleştirilmiş Konu Anlatımı
Etiket Fiyatı
:
39,00 TL

İndirim Oranı
:
%15

İndirimli Fiyatı
:
33,15 TL

Şekiller yoluyla vergi hukukunu anlatan bu kitap, son yıllarda KPSS'nin kariyer basamaklarına tırmanmak isteyen adaylar için ilk ve önemli bir başlangıç aşaması olması, Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Yarışma Sınavı ve benzeri sınavlarda vergi hukukunun soru sayısının ağırlığı nedeniyle belirleyici bir alan olması sonucunda siz değerli adaylara vergi hukukunu eğlenceli bir hale getirerek öğretme çabasının sonucu olarak oluşmuştur.

Kitap şekiller yoluyla vergi hukukunu anlatmayı amaçlamakla birlikte hazırlanış biçimi itibariyle kapsamı geniş tutulmuştur. Bu nedenle üniversitelerde vergi hukuku dersi alan öğrenciler içinde destekleyici bir kaynak olma özelliği taşımaktadır. Kitap, özet bir ezber kitabı olmak yerine vergi hukukunun öğrenmek adına çalışılması gereken bir eser olarak takdim edilmektedir.

Bu itibarla kitap öncelikle vergi teorisi kapsamında kamu gelirlerinin özellikleri ve vergi ile ilgili temel kavramlar anlatılmıştır. Kitabın ikinci bölümünde mevzuat hükümleri doğrultusunda genel vergi hukuku kısmı anlatılmıştır. Üçüncü ve son kısımda ise genel vergi hukuku doğrultusunda Türk Vergi Sistemi anlatılmıştır.

Yorumlar
Oyunuz:
21.07.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.