sadsad x
asdasd
 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Çağdaş Bulgar yazın, yayımcılık ve kültür ortamında ender rastlanan bir örnek olarak değerlendirilen Bojana Apostolova, 1945 yılında Filibe'de dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini Veliko Tırnovo Aziz Kiril ile Aziz Metodiy Üniversitesi Bulgar Filolojisi Bölümünde tamamladı.

  İlk şiir derlemesi Kor Üstünde Yürüyen Kadın Yazgısı başlığı altında 1978'de yayımlanan B. Apostolova'nın yapıtları İngilizce, Rusça, Macarca, Sırpça, Çekçe, Yunanca, Portekizce olarak çeşitli dergi ve gazetelerde şiir severlerin beğenisine sunuldu. Birçok şiir ödülünden sonra Mesai İncili başlıklı özyaşamöyküsel romanı, 1998 yılında Ulusal Yazın Ödülü'nü almıştır. B. Apostolova'nın on şiir kitabı ve üç romanının yanı sıra üç adet de çocuk kitabı bulunmaktadır.

  Yaratıcılığın bir çeşit ruh sağaltımı olduğunu kabul ederek sahibi olduğu yayınevinde Manevi Kapılar başlığı altında kapsamlı çeviri projesini yürütür, Bulgar ve Türk yazınları arasındaki köprüleri arttırmayı amaçlamaktadır.

  Yaratıcı halen, 1992'de kurduğu yayın ve basımevi, baskı stüdyosu ve kitap borsası içeren Janet 45 Yayın ve Basımevi'nin yöneticiliğini yapmaktadır.

 • Özellikler

  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 20 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Sayfa Sayısı : 192
  Barkod : 9786054600359

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Bojana Apostolova

Please click to see profile.
Visa Mastercard Troy
Axess Bonus Maximum Paraf World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.