sadsad x
asdasd

Monika Maron Seti (3 Kitap)

Monika Maron

İstanbul Kitapçısı Kampanya

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Animal Triste

  Hafızanın kişiliğimiz üzerinde oynadığı roller. Geçmişi yeni baştan yazarak kendimizi şekillendirdiğimiz güç.Tutkulu ve hayvansı yanımız. Kendimizi aşkın kollarına bırakarak sosyal rollere ve hayatta kalma içgüdümüze başkaldırmak. Akıllılık ile delilik arasında gidip gelmek. Arka planda Berlin Duvarının yıkılmasından önce ve sonraki atmosfer. Bütün bunlara dair bir roman Animal Triste. (Kitaptan) "Gençliğimde, genç insanların çoğu gibi ben de genç ölmem gerektiğine inanmıştım. İçimde öyle çok gençlik, öyle çok başlangıç vardı ki, ancak şiddetli ve güzel bir son düşünülebilirdi; ben yavaş yavaş ölüp gitmek için yaratılmış değildim, çok iyi biliyordum bunu. Şimdi yüz yaşındayım ve hâlâ yaşıyorum." "Maron’un, zaman zaman lirik vurgularla öne çıkan enfes bir dili var."

  -New York Times Book Review-

  Acayip Bir Başlangıç

  Çağdaş dünya edebiyatının önde gelen yazarı Monika Maron’un özlemle beklenen kitabı

  Mutluluk sadece bir yanılsama mıydı? Johanna geçmişine ve bugününe bakarak dünyadaki yerini bulmaya çalışır. Kendi hayatında kaybolmanın ve yaşlanmanın hüznü yavaş yavaş damıtılan bir umuda bırakır kendini.

  Kitaptan;Özlediğim bir duygu var, dedim, âşık olduğunda ya da bir şey için mücadele ettiğinde hissettiğin o heyecandan ölme duygusu, bir tutku yani, evet, bu işte: Ben tutkuyu özledim.”

  “Çok güçlü, etkileyici bir kitap.” Martin Lüttke Frankfurter Rundschau

  “Monika Maron cesur bir kitap yazmış.” Tilman KrauseDie Welt

  Uçucu Kül

  Monika Maron: Daktilo başındaki intikam tanrıçası. Marcel Reich-Ranicki Kendi düşüncelerinin arkasında durmak ve duygularını yaşamak isteyen bir kadının meslek hayatının, korku ve arzularının gerçekçi bir dille anlatıldığı bir roman. Josefa Nadler bir gazete muhabiridir, kocasından boşanmıştır, küçük oğluyla yalnız yaşamaktadır. Bir şehri karartan kömür santralı üzerine yazdığı röportajın yayınlanmasına izin verilmeyince sansürü sorgular ve hakkını arar. Bu mücadele sürecinde disiplin soruşturmasına maruz kalır, yıllarca emek verdiği kurumdan dışlanır, arkadaşları ve meslektaşları tarafından yüzüstü bırakılır.

   

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2020
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : Almanca
  Sayfa Sayısı : 586
  Barkod : 3990000029923

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Mustafa Tüzel
  Zehra Aksu Yılmazer

  Yazar Adı
  Monika Maron

Please click to see profile.
Visa Mastercard Troy
Axess Maximum Paraf World
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.