Cariyeler ve Geceler Can Atilla
Cariyeler ve Geceler Can Atilla Cariyeler ve Geceler Can Atilla
Kategoriler
Özellikler
Barkod :8699187860327
Format : CD
Disk Sayısı : 1
Ağırlık (gram) : 1.00
Dil : Türkçe
CD
Etiket Fiyatı
:
19,90 TL

Sepete Ekle   3 günde temin

Türkiye'de 150.000 CD'den fazla satış başarısı yakalayan seçkin bestesi Can Atilla'nın 2005 yılında yayımladığı, Harem'in bilinmeyen dünyasına müzikal bir yolculuk olarak tanımladığı “Cariyeler ve Geceler” albümü şimdi yepyeni düzenlemeler CD formatında dinleyicisi ile buluşuyor.

Orijinal versiyonlara bağlı kalarak Can Atilla tarafından hazırlanan Special Edition albüm, yeni elektronik ve orkestral düzenlemelerle, üstün ses kalitesi ve kapak tasarımı ile eserlerin 2017 versiyonlarını içermekte.

Can Atilla klasiklerinden olan “Hamamda İlk Gözyaşları”, “Mara Despina”, “Rozalina” gibi hit'lerin yer aldığı albüm, yayımlandığı yıllarda Türkiye'de tarih konulu birçok film, dizi, roman ve araştırmaya ilham vermiş; konu ile ilgili bir ilk olmuştu. Aynı zamanda beşleme albüm serisinin ilk albümü olma özelliğini taşıyan “Cariyeler ve Geceler – Special Edition” on eserin yer aldığı ellibeş dakikadan oluşuyor.

Can Atilla albümün arka kapağında yer alan şu sözlerle albümün içeriğini anlatıyor:

Hiçbiri isteyerek cariye olmadı,

Hepsi isteyerek ve herşeyi göze alarak sultan olmaya çalıştı.

Çok azı başardı, birçoğu başaramadı,

Ve hepsi mutsuzlukları ile bir tarih yazdılar...

Müzisyenler kendi müziklerini, önsezilerinin, hislerinin ve duygularının gidebileceği en son noktada arar ve bulurlar. Bu albümde, romantik, dramatik ve orient unsurları olabildiğince kendi müziğim ile buluşturmaya özen gösterdim. Esir pazarını, cariyelerin haremde ilk hamam ritüellerini, ilk İstanbul gezintilerini, mutlu – mutsuz portrelerini ve danslarını kapsayan, kimi zaman neşeli, kimi zaman ise dramatik ve melankolik bir atmosfere sahip oldu albüm.

Umarım bilinmez bir dünyaya açılan kapının önünde notalarım sizi onlarla buluşturur...

Yorumlar
Oyunuz:
10.12.2018
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.