Demo Sezen Aksu
Demo Sezen Aksu Demo Sezen Aksu
Kategoriler
Özellikler
Barkod :8697471880662
Format : CD
Disk Sayısı : 1
Ağırlık (gram) : 100.00
Yapım Yılı : 2018
CD
Etiket Fiyatı
:
24,90 TL

Sepete Ekle   3 günde temin

Sezen Aksu'nun “Demo” albümü müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı…

26 Haziran 2018'de, Sezen Aksu'nun Resmi YouTube kanalında peyderpey yayınlanmaya başlanan “Demo” albümü, CD olarak müzik marketlerde ve dijital olarak da tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı. Bu albüm Sezen Aksu'nun daha önce başka müzisyenlere verdiği şarkıların Sezen Aksu yorumuyla demo kayıtlarından oluşmaktadır.

"Demo bir şarkının ilk çalınmış ve söylenmiş, olgunlaşmamış ham halidir. Bir tür taslak hali diyebiliriz. Bazen de başka bir şarkıcıya ve düzenleme yapacak müzisyene, rehberlik yapması için hazırlanır.

Ben bazı demoları asıllarından daha çok severim; daha iyi ya da daha kötü olduğundan değil, içinde ne endişe ne düşünce barındırdığından...

Beğenecekler mi, beğenmeyecekler mi kaygılarının başlamadığı, bizim müzik terminolojisinde “perfomans anksiyetesi” dediğimiz duygunun henüz yakamıza yapışmadığı zamanları şarkının...

Çalan için de söyleyen için de gerçek kayıt aşamasında kusursuz olma çabası gerginlik sebebidir çünkü.

Müziği seven herkesin şarkıların saf halini tatmaya hakkı var diye düşünüyorum... Bu DEMO albümüyle o anların ruhunu paylaşmak istedim.

Düş Bahçeleri konseptini bilen bilir, diğer yorumcu arkadaşlarımın seslendirdiği şarkılarımı, yeni düzenlemelerle yeniden seslendiriyorum. Söyleyenler zaten çok güzel söylemiş oluyorlar; o biraz benden de hatıra kalsın diye söylemek istediğim şarkılardan oluşan bir konsept.

DEMO onlardan ayrılıyor. Konsepti falan yok. Süsleme yok. Olduğu gibi, geldiği gibi...

Sevgilerimle, Sezen.."Albüm içeriği

1. Begonvil

2. Delidir

3. Ahbap Çavuşlar

4. Aldatıldık

5. Her Şey Fani

6. Yansın İstanbul

7. Aykırı Çiçek

8. Bekle

9. Yol Bitti Çoktan

10. Ah Beni Beni

11. Anlasana

12. Rüzgar Kırdı Kalbimi

Yorumlar
Oyunuz:
17.01.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.