Güvenç Dağüstün - Ece Dağıstan - Fazıl Say Güz Şarkıları %10 indirimli
Güvenç Dağüstün - Ece Dağıstan - Fazıl Say Güz Şarkıları %10 indirimli Güvenç Dağüstün - Ece Dağıstan - Fazıl Say Güz Şarkıları %10 indirimli
Kategoriler
Özellikler
Barkod :8692646504510
Format : CD
Disk Sayısı : 1
Ağırlık (gram) : 1.00
Dil : Türkçe
Yapım Yılı : 2017
CD
Etiket Fiyatı
:
19,90 TL

İndirim Oranı
:
%10

İndirimli Fiyatı
:
17,91 TL

Sepete Ekle   3 günde temin

Ünlü şairler Fazıl Say bestelerinde...

“Güz Şarkıları“ raflarda.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say‘ın; Nâzım Hikmet, Can Yücel, Cemal Süreya, Ece Ayhan, Behçet Aysan, Ahmed Arif, Attila İlhan gibi unutulmaz şairlerin, unutulmaz şiirlerini bestelediği “Güz Şarkıları” albümü, Ada Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Sanatçının “Bugüne kadar yaptığım şarkı albümlerim arasında hem Türkiye'de, hem dünyada en sevileninin Güz Şarkıları olacağını hissediyorum.” dediği bu albümün solisti, eşsiz ses tonu ve etkileyici yorumu ile dikkat çeken Güvenç Dağüstün.

Şan tekniği açısından bir hayli zor olan şarkılar, Dağüstün'ün müthiş yorumuyla dinleyenlerde her parçada farklı bir tat bırakıyor.

Kendi şarkı albümleri içinde piyano partisini ilk kez kendisi çalmayan Say bu albümde şarkıları; piyanoda büyüleyici yorumuyla beğeni toplayan Ece Dağıstan'a emanet ediyor. Dağıstan; şarkı dolu tuşesi ile piyanodan tüm güz renklerini çıkartabilen muazzam yaratıcı bir yorumcu.

Güz Şarkıları; sonbaharın melankolik renk ve dokusunun sarmalladığı, her biri farklı stilde ve farklı konularda olan sekiz şarkıdan oluşuyor.

Albüm; içindeki Doğu-Batı sentezi, Türk musikisi, caz, kabare müziği, nostaljik melodileri ve herkes için akılda kalıcı sözleri ile dinleyenlere müthiş bir renk sunuyor.

Müziklerin bir resim gibi oluştuğu Güz Şarkıları'nda; kanun ve kemençe kimi zaman bir caz “Jam-Session” içindeki doğallığı ile duyulurken, kimi zaman da dinleyenler "duduk" ile Ahmed Arif'in Doğu Anadolu'suna bir yolculuğa çıkıyor. Bu albümde; bass - drum - sax ile iyi bir caz yorumu duymak, nefesli ve yaylı sazlarda ise klasikçilerin dünya seviyesindeki yorumlarını dinlemek mümkün.Albüm içeriği

Güz
Söz yazarı: Nazım Hikmet – Müzik: Fazıl Say

Yeşilmişlik
Söz Yazarı: Can Yücel - Müzik: Fazıl Say

Usulcana
Söz Yazarı: Cemal Süreya – Müzik: Fazıl Say

Akrep Gibisin
Söz Yazarı: Nazım Hikmet –Müzik: Fazıl Say

Zambaklı Padişah
Söz Yazarı: Ece Ayhan – Müzik: Fazıl Say

Rüzgar Rüzgarla Konuşur
Söz Yazarı: Behçet Aysan – Müzik: Fazıl Say

Hasreti Uykularda
Söz Yazarı: Ahmed Arif – Müzik: Fazıl Say

Adım Sonbahar
Söz Yazarı: Attila İlhan – Müzik: Fazıl Say

Solist: Güvenç Dağüstün
Piano: Ece Dağıstan

Yorumlar
Oyunuz:
10.12.2018
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.