Kehanet Buray
Kehanet Buray Kehanet Buray
Kategoriler
Özellikler
Barkod :190759098622
Format : CD
Disk Sayısı : 1
Ağırlık (gram) : 1.00
Yapım Yılı : 2018
Süre Dakika : 1
Süre Saniye : 1
CD
Etiket Fiyatı
:
29,90 TL

Sepete Ekle   3 günde temin

Türk pop müziğinin başarılı ismi Buray, 3. stüdyo albümü “Kehanet”i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Gözde Ançel ile müzikal işbirliğini bu albümde de sürdüren Buray; albümdeki tüm besteleri Gözde Ançel'le birlikte hazırlarken, şarkı sözlerini de yine "müzik yoldaşım" diye tabir ettiği Ançel'e emanet etti.

Ağırlıklı olarak duygusal şarkılardan oluşan, biri rap versiyon olmak üzere toplam on iki şarkılık albümde, Buray'ın sevilen müzik tarzı yine gün yüzüne çıkıyor. Tüm şarkıların aranjelerinde Buray'ın imzası bulunurken, albümün diğer aranjörleri ise Tolga Erzurumlu ve Bahadır Tanrıvermiş.

Sürpriz düetler “Kehanet”te…

Buray “Karma” şarkısında, albümün aranjörlerinden Tolga Erzurumlu ile yaptığı düet ile karşımıza çıkıyor.

Albümde yeni akımlara da göz kırpan Buray, son dönemin yükselişteki rap müzisyenlerinden Kezzo ile "Haykırasım Var" şarkısında düet yaptı. Albümde akustik versiyonu da olan şarkının rap sözleri Kezzo'ya ait. Kezzo, bu versiyonun düzenlemelerinde de Gözde Ançel ve Buray'a eşlik etti.

Buray'ın albümdeki ilk “Kehanet”i: “Aşk Bitsin”!..

Albümün ilk video klibi, duygusal ve iddialı çıkış şarkısı "Aşk Bitsin"e çekildi. Kısa film tadında çekilen ve animasyon dolunay efektlerinin kullanıldığı klipte Buray, başarılı oyunculuk performansıyla da göz doldurdu. Albümün iddialı şarkılarından olan, çıkmaza girmiş aşklara bir yardım çığlığı niteliğindeki “Aşk Bitsin”in klip yönetmenliğini Serdar Börcan, görüntü yönetmenliğini ise Eren Yıldız üstlendi.

Kıbrıs ve İstanbul'da kaydedilen albümün mixleri Emre Yazgın, mastering çalışmaları ise Çağlar Türkmen'e ait. Albümün kartonet fotoğrafları Emre Yunusoğlu, diğer imaj fotoğrafları Aykut Gürel imzasını taşıyor.Albüm içeriği

1-Aşk Bitsin
2-Tac Mahal
3-Kabahat Bende
4-Kehanet
5-Kış Bahçeleri
6-Haykırasım Var (ft. Kezzo)
7-Karma ft. (Tolga Erzurumlu)
8-Çöl Haydutu
9-Bir Ömürlüğüm
10-Beni Çok Seveceksin
11-Haykırasım Var (unplugged live)
12-Su Olsam

Yorumlar
Oyunuz:
17.01.2019
Bu ürüne henüz kimse yorum yapmamış.