Neden Çocuk Kitapları Okumalıyız Ciltli

Why You Should Read Children’s Books, Even Though You Are So Old and Wise

Katherine Rundell

Domingo Yayınevi

%35 indirim
22,00 TL 14,30 TL
 
0/5 (0 kişi)
104 adet stoklarımızda

“Çoğu yetişkin, okuma sürecinin tek yönlü  işlemesi gerektiğini düşünür zira bunun aksi gerileme, olgunlukta geriye gitme olarak görülür. Önce PeterveJane denen çift başlı canavarı, ardından Narnia’yı aşıp Patrick Ness ile devam edersiniz... Derken yetişkin edebiyatına geçerek zafer kazanır, sonra da hep orada kalır, bir daha asla geriye dönüp bakmazsınız çünkü geriye bakmak mevki kaybetmek demektir. 

Ama insan yüreği tren gibi düz bir hatta ilerlemez. Okuma serüveni böyle bir şey değil, en azından benimkisi böyle değildi. Çocuk edebiyatını ıskartaya çıkarırsak, yetişkin gözüyle okuduğumuzda farklı bir simya yakalayacağımız zenginliklerle dolu bir mücevher kutusunu ıskartaya çıkarmış oluruz.”

Son dönemin en önemli yazarlarından Katherine Rundell, çocuk kitaplarının hayal gücünün fitilini nasıl ateşlediğini, dahası nasıl yeniden ateşleyebileceğini; çocuk edebiyatının cüretkâr ve oyunbaz tavrıyla, nasıl olup da içimizdeki eski açlıkları uyandırıp dünyaya dair yeni bakış açıları oluşturmamızı sağlayabileceğini gösteriyor. Yetişkin okur için keyifli ve ikna edici bir deneme. 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Haziran 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 105,00 x 14,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 105
Barkod : 9786051981260

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Şiirsel Taş

Kapak Tasarım
Greg Heinimann

Katkıda Bulunan (İçerik)
Betül Güzhan

SU