Pıh Bir Eylem

Mustafa Kılıçer

Gram Yayınları

%40 indirim
15,00 TL 9,00 TL
 
0/5 (0 kişi)
5 adet stoklarımızda

"Kavram, dokunuşlananı anlatanın dokunulan oluşuyla sığınamayışlık kanırtısı; göğüsten yüreğe usul, yokben'den değilben'e uzanış; kaburgasal engel paranoyası. 

Göz seyreder ve seğirir. 

Gözü seyirir adamın. Odalarında otalanmaktadır."

"...koku?

Bir leş kokusu geliyordu burnuna; çürümesinin engellenişinin direncini yitirmesiyle geçen süreyi telafi etmek istercesine bir bozunumun kokusu. Yanmakta olan bir kısmının acılar içinde cıyırtısı. Et bağırır mı?

'Yemek hazır! ' diye bağırdı kadın. Karıncalar vardı her yerde. Karıncalar, karıncalar, karıncalar..."

"...Sanki etim ağzında kalmış gibi suskun, susabilirmişçesine, kovmuşsun gibi ben gitmişim, gibi ayrılmışız, sanki girebilmişiz bedenlerimize, ıssızlarımıza, boşluklarımıza, derine, derimize, sanki sana, oraya, oradaymışım, bir süre orada bulunmuşum da yemişiz birbirimiz..."

Karanlığını ve en az evi kadar darmadağınık, bölük pörçük belleğini ve kafasındaki bütün benleri içinde taşırken oradan taşan ve dağılan her şeyi; cızırdayan ampulleri, komşu boğurtularını, kende karışmayı ve ondan kaçmayı, pandomim yapan bir kadını ve eylemlerini, elbette hep eylemleri : ellerin inip kalkmasını ve soluk alış verişleri, yürümeyi, oturmayı, konuşmaları kuran, sürekli kuran, yeniden kuran Bay T. Ve onun etrafını kuşatan diğerlerinin eylemsel ve varoluşsal hikayesi .

Yazar, Çıldırı'yla çıktığı yolda kelimelerin ve görüntülerin altını kazmaya devam ediyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2014
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 142
Barkod : 9786056475634

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Mikail Öztoprak

Düzelti - Redaksiyon
Candan dinç

Hazırlayan
Abdullah Akan

SU