Seyahatler ve Kaşifler Atlası

Tüm Zamanlardan ve Yerlerden Keşişlerin, Doğa Bilimcilerin, Gezginlerin Seyahatleri

Isabel Minhos Martins

Koç Üniversitesi Yayınları

%35 indirim
110,00 TL 71,50 TL
 
0/5 (0 kişi)

Haritaların olmadığı bir dünya hayal edebilir miyiz bugün?

Oysa, birkaç yüzyıl öncesine kadar dünyanın sınırlarını bilmiyorduk. Dünyanın birçok bölgesi bir diğeriyle bağlantısız, birbirinden habersizdi. Sadece diğer bölgelerde var olan türleri ve toprakları değil, aynı zamanda diğer insanları ve kültürlerini de tanımıyorduk. Dünyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenmek için yola çıkmamız gerekiyordu: Eşekle, deveyle, gemiyle veya yürüyerek evden çıkıp bilinmeyene doğru yol aldık ve diğer yerlerle ilgili şaşırtıcı yeniliklerle döndük.

Keşişlerin, botanik bilimcilerin, tüccarların, denizcilerin veya ressamların yolculukları dünyayı daha iyi tanımamıza katkı sağladı ve bu sayede diğerlerinin varlığından haberdar olduk. Isabel Minhós Martins’in kaleme aldığı ve Bernardo P. Carvalho’nun harika çizimlerinin eşlik ettiği Seyahatler ve Kâşifler Atlası’nın başkahramanları, tüm zamanlardan ve yerlerden keşişler, doğa bilimciler, gezginler; ve onların gerçek maceraları...

Piteas, Xuanzang, Giovanni da Pian del Carpini, Marco Polo, İbn Battuta, Bartolomeu Dias, Evliya Çelebi, Jeanne Baret, Joseph Banks, Humboldt, Darwin ve Mary Henrietta Kingsley ile birlikte haydi yola koyulalım!

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2021
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 24,00 x 30,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Portekizce
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 144
Barkod : 9786057685971

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Duru Örs

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf
Bernardo P. Carvalho

HAVA