Sherlock Holmes’ün Maceraları

The Adventures of Sherlock Holmes

Sir Arthur Conan Doyle

Alakarga Sanat Yayınları

%40 indirim
14,81 TL 8,89 TL
Tükendi

Sherlock Holmes, Türkçede hak ettiği yeri artık alıyor...
Soru sormayı ve apaçık görünene bile şüpheyle yaklaşmayı diğer bütün derslerden çok, polisiye yazının bu büyük üstadından, Sir Arthur Conan Doyle’un yapıtlarından öğrendi çoğu kuşak. Büyük yazar, akılcılığın göz kamaştıran yüzyılının bilim adamını, sanatçısını ve serüvencisini aynı karakterde toplayalı bir asırdan çok oluyor: Sherlock Holmes şüphelenmeye devam ediyor.
Bir şapkadan sınıf tahlili yapmak, bir hindiden psikolojik verilere ulaşmak, yıpranmış bir ayakkabıdan bir kentin tarihini çıkarmak Holmes’ün işi. Fanteziye prim vermeyen, akıldışını gördüğü yerde tepeleyen, bilime, insan aklına, gelişmeye ödünsüz bağlı bu dedektifin maceralarını okumak, gezegenin ve insanoğlunun kat ettiği yola yeniden bir göz atmak anlamına da geliyor.
Holmes’ü tanıdığını zannedenler, dünyadan umudunu kesenler, karanlığın aydınlığa galebe çalacağından korkanlar, ortaçağa döndüğümüzden dem vuranlar, nicedir polisiyeden eğlencenin kovulduğunu düşünenler rahat olun: Sherlock Holmes bütün öyküleriyle dönüyor. 56 öykü ve 5 kitaptan oluşan orijinal serinin birebir çevirisiyle Sherlock Holmes, Türkçede hak ettiği yeri artık alıyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Haziran 2012
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 352
Barkod : 9786058714984
SU