Süryanilerin Tarihi

Gorgis David Malik

Yaba Yayınları

%30 indirim
45,00 TL 31,50 TL
 
0/5 (0 kişi)
8 adet stoklarımızda

Bu kitabın yazarı Gorgis David Malik, 1837 yılında Süryani bir ana babadan İran'ın Kuzeybatısındaki Azerbaycan kentinin Supurgan köyünde doğmuş ve 72 yıl yaşamıştır. Saygın bir aileden gelen Malik, iyi bir öğrenim gördü. Urmiye'de, Seri'deki Misyon Okulu´nda tanrıbilim okudu. 1855 yılında okulunu bitirdi. Okuldayken inançlı bir Hıristiyan olmuştu. Sonraki elli yılda, bir vaiz ve öğretmen olarak hizmet etti. Kendisi Salamas kentinde, İsfahan, Tebriz ve İran'nın başkenti Tahran´da ve başka kentlerde, Afganistan'da çalıştı.

Urmiye'de Presbiteryan Misyon Koleji'nde, birkaç yıl Doğu dilleri ve edebiyatı profesörlüğü yaptı. İsa-Mesih'in dediklerini yaymak ve insanların iyiliğini sağlamak için uzun yolculuklar yaptı. Babil ve Ninova harabelerini gezdi. Uzaklara, Hindistan'a hatta Norveç'e kadar gitti. Orada dostlar edindi. Yaşamında, etkin ve özel olarak, birçok Doğu ve Batı dilini öğrenmişti. Bilgi ve deneyimlerini insanların yararına sunmuş, dolayısıyla Yahudi olsun, Müslüman olsun onu tanıyan herkes severdi.

Prof. Malik'in bu eserinde okuru heyecanlandıracak yanlardan biri; 51 Asur kralının varlığını sergilemesi, ikincisi ise "Zerdüşt, Kurduğu Din, İnananları, Mecuslar" başlığıyla kapsamlı bir çalışmayı sunmasıdır.

Mezopotamya Kitaplığı dizisinde tarihimizde pek rastlanmayan konularla yüklü bir eser daha sunuyoruz.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Ocak 2012
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : İngilizce
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 472
Barkod : 9789753861601

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Vedii İlmen

Editör
A. Şirin Doğan

Kapak Tasarım
D. Piranlı

SU