Tarih Boyunca İki Yüzlüler

Mustafa Akgün

Akgün Grup Yayıncılık

%40 indirim
18,52 TL 11,11 TL
 
0/5 (0 kişi)
Tükendi

Tarihi seyir içinde iki yüzlülük, münafıklık, kalleşlik sık sık takınılan bir tavır olmuştur.

Hz. Musa ile gönderilen Tevrat’ı tahrif eden hahamlar, Hz. İsa ile gelen Hristiyanlık’ın kitabı İncil’i tahrip eden Aziz Paulus, İslam dinini tahrif etmeye çalışan Abdullah İbni Sebe bu alandaki en büyük örneklerdir.

Felsefelerinin ve fikirlerinin yanlış ve hatta kasıtlı olduğu defalarca ortaya konan Darwin, Marx, Freud, Durkheim gibi filozoflar bu gruptandır.

Başta kendi milletleri olmak üzere insanlığa hizmet etmesi gereken, fakat bunun tersini yapan Benjamin Disraeli, Hitler, Stalin, Nasır, Saddam gibi sözüm ona devlet adamları bu gruptandır.

Osmanlı Devletinin çöküşünü hazırlayan sonra da başını yiyen Mustafa Reşit Paşa, Mithat Paşa, Talat Paşa, Enver Paşa, Cemal Paşa, Damat Feriş Paşa gibi güya Osmanlı idarecisi görünen kişiler bu gruptandır.

Sabetay Sevi, Emmanuel Karasso, Moiz Kohen, David ben Grion gibi bazı Dönme ve Yahudiler bu gruptandır.

Türk gençliğinin inançsız, ahlaksız, tarih şuurundan uzak, kültürsüz olarak yetişmesini sağlayan Ziya Gökalp, Moiz Kohen, Nazım Hikmet Ran, Halide Edip Adıvar ve benzeri sözüm ona yazarlar bu gruptandır.

Osmanlı Devletinin ve Türkiye Devletinin pek çok nimetini yediği halde büyük ihanetlerde bulunan Hamparsum Boyacıyan, Gabriyel Noradükyan, Agop Dilaçar Martayan, Mıgırdıç Şellefyan gibi bölücü Ermeniler de bu gruptandır.

Sadece bir kısmını saydığımız bu isimlerin ırkı, dini, ideolojisi farklı farklıdır. Bunlar Yahudi, Dönme, Ermeni hatta sözüm ona Türk'türler.( Ama kafasına başka fikirler doldurmuş, kalbine sefil duygular yerleştirilmiş Türktürler.) Bütün bunların ortak atış noktaları Müslüman Türk' ün son devletleri olmaktadır. Farklı olmalarına rağmen hepsine de aynı atış noktasının koordinatları verilmiştir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2008
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 564
Barkod : 3990000015690

Kategoriler

HAVA