Topografya

Murat Yakar, Şafak Fidan

Atlas Akademi

%20 indirim
50,00 TL 40,00 TL
1 adet stoklarımızda

Topoğrafik ölçmeler sonunda oluşturulan harita ve planlar pek çok meslek disiplininin temel dayanağıdır. Dolayısıyla çeşitli meslek disiplinlerindeki teknik elemanların projelerin hazırlanması ve uygulanmasında Topoğrafyadan (ölçme bilgisinden) yararlanması, yapılan çalışmaların doğruluğu açısından önemlidir.

Bu durum ikincil derecede de olsa ölçme bilgisi, bilmelerini gerektirir. Ayrıca farklı meslek disiplinlerinin Harita/Geomatik Mühendisleri ile çalışırken kullanılacak ortak terimsel dilin öğrenilmesine Topoğrafya bilgisi katkı sağlayacaktır.

Yeryüzü ile çalışmaları kesişen İnşaat, Ulaştırma, Jeoloji, Çevre, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Arkeoloji, Şehir ve Bölge Planlama, Orman, Ziraat, Maden, Su Ürünleri vb. sektörlerde çalışan teknik elemanların topoğrafya ile ilgili sorunlarını gidermek için topoğrafya kitabından yararlanacağı öngörülmektedir. Ayrıca diğer kullanıcılar içinde bir başvuru kitabı niteliğindedir.

Kitap uzaktan algılama, lazer tarama, hidrografik ölçmeler, coğrafi bilgi sistemi, sanal gerçeklik gibi sektörde güncel olan konularla da zenginleştirilmiştir.

Kullanıcılara yararlı olması dileğiyle…

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2019
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 20,00 x 27,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 280
Barkod : 9786057839213
SU